Kilkadziesiąt osób zjawiło się w sobotę (18.11) pod Ratuszem w radosnych nastrojach i kolorach. Cel: pokazać radość z wspierania potrzebujących i zmobilizować innych do takiej pomocy. Ulicami Białegostoku przeszedł marsz Szlachetnej Paczki. A to oznacza, że od soboty (18.11) można wybierać rodziny, którym chcemy pomóc.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Akcja Szlachetna Paczka rusza przed świętami Bożego Narodzenia. Setki wolontariuszy w całej Polsce skupiają się na bezinteresownej pomocy i idei przekazywania świątecznych paczek ubogim rodzinom. Gromada fantastycznych, naładowanych pozytywną energią ludzi działa też w województwie podlaskim.

W sobotę przeszli ulicami Białegostoku. Towarzyszył im m.in. łazik marsjański, który jechał na przedzie. Wolontariusze nieśli m.in. wielkie serca i hasła, m.in.: "Lubię ludzi".

Organizatorzy Szlachetnej Paczki tworzą listę osób potrzebujących, którą umieszczają w internecie (www.szlachetnapaczka.pl). I za pomocą internetu właśnie można wybrać rodzinę, której chce się pomóc. W całym regionie na pomoc czeka blisko 180 rodzin, ale też osób samotnych.

Potrzebują najróżniejszych rzeczy, m.in. produktów żywieniowych, środków higienicznych, lekarstw, a często też po prostu dobrego słowa i zainteresowania.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem