Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Policjanci z pionu do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali cztery osoby podejrzane o kradzieże oleju napędowego z koparek. W trakcie przeszukania miejsc ich zamieszkania, mundurowi dodatkowo ujawnili i zabezpieczyli liczne przedmioty pochodzące z przestępstw, w tym spawarkę z butlą co2 oraz motocykl kawasaki. Szacunkowa wartość wszystkich odzyskanych „fantów” to nawet 50 tysięcy złotych. Zatrzymani w wieku od 20 do 42 lat usłyszeli już zarzuty i decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie – informuje wydział prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Pracujący nad sprawą mundurowi z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu, w minionym tygodniu przeprowadzili działania zmierzające do zatrzymania osób podejrzewanych o te kradzieże. Przy wsparciu funkcjonariuszy z Komisariatu Policji IV w Białymstoku, Komisariatu Policji w Wasilkowie, Wydziału Ruchu Drogowego oraz pionu narkotykowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, w nocy z piątku na sobotę sprawdzali rejony okolicznych placów budowy.

– Już przed godziną 1 w nocy wasilkowscy policjanci, na parkingu maszyn budowlanych w rejonie Supraśla, zatrzymali jednego z podejrzewanych. W renault 35-latka czuć było silną woń oleju napędowego, a podczas przeszukania auta mundurowi ujawnili nożyce do cięcia metalu, puste pojemniki, pompę do paliwa oraz ręczny wózek widłowy – relacjonuje wydział prasowy KWP Białystok. – Do kolejnego zatrzymania doszło tego samego dnia około godziny 5 w Olmontach, gdzie policjanci po krótkim pościgu zatrzymali podejrzewanych 20 i 29-latka, którzy najprawdopodobniej dokonali kradzieży paliwa z dwóch koparek na terenie gminy Juchnowiec Kościelny. Dodatkowo policjanci „z mienia” ustalili kolejnego mężczyznę, podejrzewanego o włamania do maszyn budowlanych. Okazał się nim 42-letni mieszkaniec gminy Wasilków.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.