Będą ciekawe warsztaty, wykłady, quiz i zwiedzanie siedziby Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB. Pracownicy Kulturoznawstwa na Uniwersytecie w Białymstoku zaprosili uczniów szkół ponadgimnazjalnych na Dzień Kulturoznawczy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– To dla młodzieży okazja, by przekonać się, czym zajmuje się ta dyscyplina nauki i poczuć akademicką atmosferę. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek (16 listopada). Potrwa od godz. 10.00. do 13.30 – informuje Katarzyna Dziedzik, rzecznik Uniwersytetu w Białymstoku.

Na początek, podczas 45-minutowego wykładu, dr Wojciech Siwak spróbuje odpowiedzieć na pytanie, czy wirtualna rzeczywistość to medium jutra. Potem uczestnicy spotkania będą mogli wziąć udział w kulturoznawczym quizie, a następnie zwiedzą aulę dydaktyczno-widowiskową WPiP. Prof. UwB Marzanna Morozewicz oprowadzi ich też po swojej wystawie malarskiej. O 12.00 rozpocznie się praca w grupach. Uczniowie mają do wyboru wykład prof. UwB Alicji Kisielewskiej o uniwersyteckim savoir vivre lub jeden z 6 warsztatów: filmowy, arteterapii, emisji głosu, poświęcony dramie, cyfrowej produkcji muzyki lub pisaniu Haiku.

Wykłady i większość warsztatów poprowadzą pracownicy kulturoznawstwa. Zapisy potrwają do południa w środę (15.11), ale chętni muszą się spieszyć – na niektóre zajęcia jest już komplet chętnych. Zgłaszać się można za pośrednictwem strony internetowej dzienkulturoznawczy.konfeo.com . Tam też można znaleźć komplet informacji o Dniu Kulturoznawczym na UwB.

Studia na kierunku kulturoznawstwo zostały uruchomione na Uniwersytecie w Białymstoku od roku akademickiego 2011/2012. To kierunek międzywydziałowy, realizowany przez Wydział Filologiczny oraz Wydział Pedagogiki i Psychologii. W tej chwili na studiach I oraz II stopnia łącznie kształci się na nim 187 osób.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem