W ostatni weekend miesiąca, 25-26 listopada, w białostockich lokalach będzie można spotkać ponad 40 schroniskowych psów. To nowa akcja białostockiego schroniska dla zwierząt.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do akcji dołączyło 13 miejsc – kawiarni, restauracji i bistr (każde z nich odwiedzi dziennie 1-2 psy). To: Francja Elegancja, Kawiarnia Akcent, Flow Food, Lipowa 12, Fly High Coffee, Hary Pub, Kawiarnia Zachodnia, Lokalna Bistro, Baristacja, Krowarzywa, Ratuszowy, Cukiernia Madeline, Bułka z Masłem.

– Często zapraszamy białostoczan i białostoczanki, by pospacerowali ze schroniskowymi psami podczas słynnych już PSAcerów, ale tym razem to my postanowiliśmy przyspacerować do mieszkańców! Ludzie, którzy są posiadaczami czworonogów, mogą korzystać z uroków miasta tak samo jak każdy inny. Nie muszą zostawiać psa w domu, by napić się dobrej kawy, herbaty i zjeść pyszny deser w przytulnym lokalu. Postanowiliśmy zrobić to samo z naszymi podopiecznymi – mówi jedna z organizatorek akcji, wolontariuszka Magda Korput. – Będzie to okazja do poznania się bliżej, do pogłaskania naszego pupila, do pogadania przy herbatce i ciastku. Może któryś z nich skradnie czyjeś serce.

Jak mówi koordynatorka wolontariatu Justyna Januszyk: 

– Każda akcja poza schroniskiem to okazja dla psów do zdobycia nowych doświadczeń. Psy wychodzą poza schronisko i spędzają czas w nowych przestrzeniach, dzięki temu otwierają się na nowe bodźce. Każdy pies czy to właścicielski czy schroniskowy, powinien być socjalizowany. Im więcej nowych dźwięków, ruchów, zapachów pozna, tym łatwiej będzie mu w psim życiu. A poznawanie nowych rzeczy będzie traktował jak świetną zabawę!

„Herbatka na czterech łapkach” będzie też okazją do rozmowy z wolontariuszami. 6 listopada rozpoczęliśmy kolejny nabór do wolontariatu, który potrwa do końca roku. 

– Zachęcamy wszystkich do rozmów. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące pracy wolontariusza. Będzie to też okazja do wypełnienia wolontariackiego formularza – zachęca Magda Korput. 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem