Aż pięć warsztatów odbędzie się w tym roku podczas festiwalu ŻUBROFFKA. Można się będzie nauczyć m.in. animacji lalkowej, tworzenia teledysków czy tworzenia wideoblogów. Każdy może znaleźć coś dla siebie, skorzystają również dzieci, i seniorzy. Do festiwalu jeszcze prawie miesiąc, ale zapisywać na zajęcia lepiej już dziś, ilość miejsc jest ograniczona.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA odbędzie się w Białymstoku w dniach 6–10 grudnia i wtedy też zorganizowane zostaną warsztaty. Niektórą są bezpłatne, za niektóre trzeba będzie zapłacić. Zajęcia (dziennikarskie, animacji, teledysków i wideoblogów filmowych) poprowadzą eksperci w swoim fachu, z Polski i zagranicy.

Warsztaty

* Potworolimpiada – warsztaty animacji lalkowej dla dzieci

Prowadzenie: Dina Velikovskaya (Rosja) i Florian Grolig (Niemcy); miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury – Pracownia Animacji i Filmu (ul. Zwierzyniecka 9a); wiek: 10+ (liczba miejsc ograniczona; maks. 10 osób); koszt: 50 zł

warsztaty w języku polskim – tłumaczenie z j. angielskiego.

Zgłoszenia i pytania: warsztaty@zubroffka.pl, tel. 85 746 13 15

* Warsztaty animacji dla seniorów „Ożywić wspomnienia”

Prowadzenie: Magdalena Bryll i Natalia Spychała (Fabryka Form Fszelakich), miejsce: Białostocki Ośrodek Kultury/Centrum im. Ludwika Zamenhofa, udział bezpłatny (liczba miejsc ograniczona)

Zgłoszenia i pytania: film@bok.bialystok.pl, tel. 85 746 13 15

* Warsztaty tworzenia teledysków

Prowadzenie: Florian Pochlatko (Austria); miejsce: Liceum Plastyczne w Supraślu, wiek: 15+ (liczba miejsc ograniczona; maks. 15 osób); koszt: 50 zł; warsztaty w j. polskim – tłumaczenie z j. angielskiego

Zgłoszenia i pytania: warsztaty@zubroffka.pl, tel. 85 746 13 15

* Radiowe warsztaty dziennikarskie

Prowadzenie: Ryszard Jaźwiński; miejsce: Białostocki Ośrodek Kultury oraz Polskie Radio Białystok; wiek: 15+ (liczba miejsc ograniczona; maks. 15 osób); koszt: 50 zł

Zgłoszenia i pytania: warsztaty@zubroffka.pl, tel. 85 746 13 15

* Warsztaty tworzenia videoblogów filmowych

Prowadzenie: Kaja Klimek; miejsce: Białostocki Ośrodek Kultury; warsztaty tylko dla członków Młodego Jury ŻUBROFFKI

Więcej informacji i formularze zgłoszeniowe: www.zubroffka.pl

Odpadło 1800 filmów, zostało 128

Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych organizowany przez Białostocki Ośrodek Kultury i DKF „GAG” to jeden z największych festiwali organizowanych przez tę instytucję. Rozrasta się z roku na rok, jest bardzo ciekawym przeglądem prac filmowców z całego świata, coraz więcej osób chciałoby pokazać na nim swoje filmy. Te, które przedostaną się przez selekcjonerskie sito, oglądają widzowie ŻUBROFFKI, a ocenia starannie dobrane międzynarodowe jury.

Warto przypomnieć, że w tym roku na konkurs festiwalu ŻUBROFFKA nadeszła rekordowa ilość filmów z najróżniejszych zakątków globu – aż 1928! Po wielu nieprzespanych nocach festiwalowi selekcjonerzy wybrali 128 filmów, które zakwalifikowali do ośmiu konkursów. Oczywiście wszystkich filmów prezentowanych podczas festiwalu będzie dużo więcej. Drugie tyle będzie prezentowanych w pokazach pozakonkursowych.

Nieokiełznany Dziki Żubr

Filmy konkursowe zaprezentowane zostaną w ramach 8 konkursów: Studenci, Niezależni, Amatorzy, Okno na Wschód, Cały ten Świat, Na skraju, Kids i Music video. I powalczą o Grand Prix

– Oprócz Grand Prix festiwalu oraz nagród w każdym konkursie, jury przyzna także nagrody specjalne za najlepszą Animację, Dokument, Fabułę, Zdjęcia i Muzykę. Jeden z filmów otrzyma również nagrodę publiczności – nieokiełznanego Dzikiego Żubra! – zapowiada Maciej Rant z Białostockiego Ośrodka Kultury.

Zobaczymy fabuły i dokumenty (niektóre liczące ponad 30 minut, inne kilkuminutowe), animacje, teledyski, wideo art.

Wśród zakwalifikowanych filmów znalazły się prace z tak dalekich zakątków globu jak m.in. Mjanma (dawna Birma), Australia, Meksyk, Kongo, Wybrzeże Kości Słoniowej, Indie, Iran, Gruzja i praktycznie wszystkie kraje europejskie.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem