Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA odbędzie się w Białymstoku w dniach 6–10 grudnia i wtedy też zorganizowane zostaną warsztaty. Niektórą są bezpłatne, za niektóre trzeba będzie zapłacić. Zajęcia (dziennikarskie, animacji, teledysków i wideoblogów filmowych) poprowadzą eksperci w swoim fachu, z Polski i zagranicy.
* Potworolimpiada – warsztaty animacji lalkowej dla dzieci
Prowadzenie: Dina Velikovskaya (Rosja) i Florian Grolig (Niemcy); miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury – Pracownia Animacji i Filmu (ul. Zwierzyniecka 9a); wiek: 10+ (liczba miejsc ograniczona; maks. 10 osób); koszt: 50 zł
warsztaty w języku polskim – tłumaczenie z j. angielskiego.
Zgłoszenia i pytania: warsztaty@zubroffka.pl, tel. 85 746 13 15
* Warsztaty animacji dla seniorów „Ożywić wspomnienia”
Prowadzenie: Magdalena Bryll i Natalia Spychała (Fabryka Form Fszelakich), miejsce: Białostocki Ośrodek Kultury/Centrum im. Ludwika Zamenhofa, udział bezpłatny (liczba miejsc ograniczona)
Zgłoszenia i pytania: film@bok.bialystok.pl, tel. 85 746 13 15
* Warsztaty tworzenia teledysków
Prowadzenie: Florian Pochlatko (Austria); miejsce: Liceum Plastyczne w Supraślu, wiek: 15+ (liczba miejsc ograniczona; maks. 15 osób); koszt: 50 zł; warsztaty w j. polskim – tłumaczenie z j. angielskiego
Zgłoszenia i pytania: warsztaty@zubroffka.pl, tel. 85 746 13 15
* Radiowe warsztaty dziennikarskie
Prowadzenie: Ryszard Jaźwiński; miejsce: Białostocki Ośrodek Kultury oraz Polskie Radio Białystok; wiek: 15+ (liczba miejsc ograniczona; maks. 15 osób); koszt: 50 zł
Zgłoszenia i pytania: warsztaty@zubroffka.pl, tel. 85 746 13 15
* Warsztaty tworzenia videoblogów filmowych
Prowadzenie: Kaja Klimek; miejsce: Białostocki Ośrodek Kultury; warsztaty tylko dla członków Młodego Jury ŻUBROFFKI
Więcej informacji i formularze zgłoszeniowe: www.zubroffka.pl
Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych organizowany przez Białostocki Ośrodek Kultury i DKF „GAG” to jeden z największych festiwali organizowanych przez tę instytucję. Rozrasta się z roku na rok, jest bardzo ciekawym przeglądem prac filmowców z całego świata, coraz więcej osób chciałoby pokazać na nim swoje filmy. Te, które przedostaną się przez selekcjonerskie sito, oglądają widzowie ŻUBROFFKI, a ocenia starannie dobrane międzynarodowe jury.
Warto przypomnieć, że w tym roku na konkurs festiwalu ŻUBROFFKA nadeszła rekordowa ilość filmów z najróżniejszych zakątków globu – aż 1928! Po wielu nieprzespanych nocach festiwalowi selekcjonerzy wybrali 128 filmów, które zakwalifikowali do ośmiu konkursów. Oczywiście wszystkich filmów prezentowanych podczas festiwalu będzie dużo więcej. Drugie tyle będzie prezentowanych w pokazach pozakonkursowych.
Nieokiełznany Dziki Żubr
Filmy konkursowe zaprezentowane zostaną w ramach 8 konkursów: Studenci, Niezależni, Amatorzy, Okno na Wschód, Cały ten Świat, Na skraju, Kids i Music video. I powalczą o Grand Prix
– Oprócz Grand Prix festiwalu oraz nagród w każdym konkursie, jury przyzna także nagrody specjalne za najlepszą Animację, Dokument, Fabułę, Zdjęcia i Muzykę. Jeden z filmów otrzyma również nagrodę publiczności – nieokiełznanego Dzikiego Żubra! – zapowiada Maciej Rant z Białostockiego Ośrodka Kultury.
Zobaczymy fabuły i dokumenty (niektóre liczące ponad 30 minut, inne kilkuminutowe), animacje, teledyski, wideo art.
Wśród zakwalifikowanych filmów znalazły się prace z tak dalekich zakątków globu jak m.in. Mjanma (dawna Birma), Australia, Meksyk, Kongo, Wybrzeże Kości Słoniowej, Indie, Iran, Gruzja i praktycznie wszystkie kraje europejskie.
Materiał promocyjny partnera
Materiał promocyjny partnera
Materiał promocyjny partnera
Wszystkie komentarze