Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Uroczystości związane z Miejskim Dniem Seniora rozpoczęły się o godz. 12 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym przy ul. Kościelnej 1A w Białymstoku. Okolicznościowe przemówienia wygłosili zastępcy prezydenta Białegostoku: Zbigniew Nikitorowicz i Przemysław Tuchliński oraz przewodniczący Miejskiej Rady Seniorów Lech Feszler. Specjalne podziękowania za aktywną działalność na rzecz środowiska osób starszych otrzymało 50 seniorów wytypowanych przez stowarzyszenia i organizacje seniorskie działające w mieście.

Podczas Miejskiego Dnia Seniora goście obejrzeli występy zespołu muzyki i tańca dawnego Capella Antiqua Bialostociensis, wysłuchali koncertów chóru Belcanto i śpiewaka operowego Aleksandra Teligi.

– Podejmujemy wiele działań na rzecz osób starszych. Ich pomoc w aktywizacji całego środowiska jest bardzo ważna. Dlatego cieszę się, że dziś możemy docenić i podziękować seniorom najbardziej zaangażowanym w tę działalność – powiedział zastępca prezydenta Zbigniew Nikitorowicz. – Dziś również przekazujemy białostockim seniorom nowo wydany przewodnik po atrakcjach, programach i punktach pomocy. Liczymy na to, że ułatwi on seniorom podjęcie decyzji o wyjściu z domu i zaangażowaniu się we wspólne spędzanie czasu – dodał zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

Obchody Dnia Seniora stały się okazją do zaprezentowania „Informatora Seniora”, zawierającego propozycje i wskazówki, jakie zajęcia są dostępne w naszym mieście dla osób starszych. Przewodnik zachęca do aktywnego spędzania czasu. Przekonuje, że seniorzy są potrzebni. Informuje też, gdzie szukać pomocy w trudnych sytuacjach i co zapewnia ludziom starszym Karta Aktywnego Seniora.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.