Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zmiany we wnętrzach kina w galerii Białej rozpoczęły się w lipcu br. Budowlańcy przestawiali ściany, generalnie wyremontowali hol i toalety kinowe. Rewolucję technologiczną w salach kinowych przeprowadzono w sierpniu. Prace remontowe prowadzone były etapowo, co umożliwiło funkcjonowanie kina podczas remontu.

AGNIESZKA SADOWSKA

Wnętrze jak klatki filmu

Przestrzeń przed wejściami do sal kinowych ma teraz nowoczesne aranżacje. Przebudowano bar z napojami i popcornem. W kawiarni można napić się kawy w różnych smakach. Unowocześniono też kasy biletowe.

– Te miejsca zostały zburzone i wybudowane na nowo. Wnętrze holu stylizowane jest na kliszę kinową – mówi Urszula Komsta, dyrektor kin Helios w Białymstoku. Wewnątrz jest więcej światła, a wyposażenie daje efekt elegancji. Złota kolumna stwarza atmosferę bankietu jak przed premierą filmową. Przed salami zamontowano elektroniczne tablice informacyjne. Teraz, oprócz tytułu i godziny rozpoczęcia, wiadomo, ile czasu trwa wyświetlany film i za ile minut się skończy.

– Na ekranach interaktywnych możemy oglądać zwiastuny filmów uruchamiając je gestami. W oczekiwaniu na seans dla dzieci przygotowaliśmy interaktywne maty – wymienia Urszula Komsta.

W nowym holu kina wydzielono strefę przeznaczoną dzieciom. Do ich dyspozycji ustawiono interaktywny stolik. Są też zabawy dla bardzo małych dzieci. Można tu wchodzić z napojami.

AGNIESZKA SADOWSKA

Srebrne ekrany i nowy system 3D

Od sierpnia w białostockich Heliosach filmy ogląda się w wyższej jakości niż zwykłe 3D.

– Na salach wprowadziliśmy nową technologię wyświetlania filmów i jest to DepthQ 3D – dodaje dyrektorka.

Projekcje filmów trójwymiarowych odbywają się na nowoczesnych srebrnych ekranach. Dają one jeszcze bardziej wyrazisty obraz niż standardowe 3D. Dźwięki płyną z wysokiej klasy sprzętu nagłaśniającego. Filmy ogląda się w nowych lekkich okularach 3D. Wprowadzono je w dwóch rozmiarach dla dzieci i dorosłych. Każdy kupuje je na własność, zabiera do domu i może wykorzystać przy następnym filmie.

Helios w Atrium Biała to pierwsze kino wielosalowe w Białymstoku. Ma 8 klimatyzowanych sal na 1689 miejsc plus 16, które przeznaczone są dla osób niepełnosprawnych. Filmy mogą tu oglądać również osoby niedosłyszące i niedowidzące, bo Helios używa systemu audiodeskrypcji.

W marcu przyszłego roku Helios w galerii Białej obchodzi dziesięciolecie funkcjonowania.

AGNIESZKA SADOWSKA

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.