Białostockie schronisko dla zwierząt szuka wolontariuszy. Na zgłoszenia czeka do końca roku.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Obecnie w wolontariacie działa ok. 60 osób. To zarówno uczniowie, studenci, osoby pracujące, ale też seniorzy, którzy regularnie odwiedzają swoich czterołapych podopiecznych. Każda z tych osób postanowiła część swojego życia, wolnego czasu i serca oddać psim sierotom z naszego schroniska. Wolontariat w schronisku to nie tylko wielka przygoda, ale też ogrom pracy, pomocy, doświadczeń i wielka satysfakcja – napisali do nas wolontariusze schroniska dla zwierząt.

Wolontariuszem może zostać każda osoba, która ukończyła 16 lat (za zgodą rodzica) lub osoba pełnoletnia, której dobro czworonogów leży na sercu.

Koordynatorka schroniskowego wolontariatu, Justyna Januszyk, przekonuje: – Wolontariat to udzielanie pomocy potrzebującym. My, wolontariusze schroniska dla zwierząt w Białymstoku, niesiemy pomoc psom. Szukamy im nowych domów, pomagamy się pozbierać po utracie właściciela. Socjalizujemy, uczymy prawidłowych zachowań, dbamy o wygląd. Bo psy tak jak ludzie: przeżywają, boją się, potrzebują opieki. Dzięki nam, wolontariuszom, wiele z nich znajdzie nowy dom, w którym ktoś pokocha psa na nowo.

Wolontariusze białostockiego schroniska dla zwierząt
Wolontariusze białostockiego schroniska dla zwierząt  Materiały prasowe

Januszyk dodaje: - Wolontariat daje wiele satysfakcji. Zarówno wtedy, gdy nasz pies robi postępy – otwiera się na ludzi, miejsca i uczy się nowych rzeczy, ale i wtedy, kiedy dzięki nam staje się piękniejszy. Najważniejszym momentem w życiu wolontariusza, to moment, gdy dostajemy informacje z nowego domu, że nasz podopieczny jest szczęśliwy w nowej rodzinie. Dla tych chwil warto być wolontariuszem.

Formularz zgłoszeniowy należy pobrać ze strony internetowej schroniska: www.schronisko.bialystok.plw zakładce „Wolontariat". Uzupełniony formularz należy przynieść do schroniska lub przesłać na mail: wolontariat@schronisko.bialystok.pl

Na zgłoszenia schronisko czeka do końca roku.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem