Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej zaprasza uczniów klas V i VI szkół podstawowych na bezpłatne zajęcia, podczas których będzie można dowiedzieć się m.in. jak gospodarować czasem, co to jest marketing, czy warto powierzyć pieniądze bankom. W sobotę (4.11) rusza Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy na Politechnice Białostockiej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W tym roku Politechnika Białostocka dołączyła do ogólnopolskiego projektu EUD – Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy.

– Zaplanowano sześć spotkań. Zajęcia dla uczniów – składające się z wykładów i części warsztatowej – prowadzone będą przez naszych nauczycieli akademickich oraz ekspertów. Młodzi słuchacze EUD dostaną specjalne indeksy, w których będą zbierali wpisy wykładowców – informuje Dorota Sawicka, rzeczniczka Politechniki Białostockiej. – W czasie zajęć nudzić nie będą się też rodzice, dla których przygotowano osobne wykłady. Opiekunowie dowiedzą się m.in. jak pobudzić kreatywność dziecka i jak od najmłodszych lat kształtować jego świadomość konsumencką.

Inauguracja Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Białymstoku w sobotę, 4 listopada, o godz. 09:50 na Wydziale Inżynierii Zarządzania PB (Kleosin, ul. O. Tarasiuka 2, Aula 18KB)

Po uroczystej immatrykulacji studentów rozpoczną się zajęcia. Dzieci na wykład zaprasza Marek Masalski, który opowie o tym jak pokonać konkurentów i jak strategie pomagają w rywalizacji. Wykład inauguracyjny dla rodziców przygotowała Aneta Tomkiel – „Koncepcje i zasady kształcenia alternatywnego".

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy funkcjonuje w Polsce od 2008 roku. Obecnie zajęcia w ramach EUD odbywają się w 7 polskich miastach: w Warszawie (przy SGH), w Katowicach (we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach), w Poznaniu (przy UE w Poznaniu), we Wrocławiu (przy UE we Wrocławiu), w Szczecinie (przy Uniwersytecie Szczecińskim), w Gdańsku (na Politechnice Gdańskiej) oraz w Białymstoku (na Politechnice Białostockiej),

Przedsięwzięcie ma na celu popularyzację wiedzy i budowanie świadomości ekonomicznej wśród dzieci już od najmłodszych lat. Na EUD co roku kształci się w sumie ponad 1,5 tys. uczniów.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem