Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Samorząd województwa podlaskiego podpisał właśnie umowę z dyrekcją szpitala.

– Chodzi o dofinansowanie w kwocie 6 699 771,98 zł z RPO WP 2014-2020 projektu pod nazwą: „Poprawa dostępności oraz jakości usług rehabilitacji leczniczej w województwie podlaskim – otwarcie nowoczesnego ośrodka rehabilitacyjnego w SP ZOZ Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. J. Śniadeckiego w Białymstoku” – informuje Urszula Arter, rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. Pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby oddziału rehabilitacji ogólnoustrojowej i oddziału rehabilitacji neurologicznej.

Koszt całego projektu to 9,1 mln zł. Dwa miliony zł to wkład własny z budżetu województwa.

Remont budynku i powstanie nowoczesnego ośrodka było niezbędne – w szpitalu wojewódzkim rocznie rehabilitowanych jest ponad 360 pacjentów.

Ośrodek będzie mieścił się w budynku z czterema kondygnacjami, w którym wcześniej mieścił się oddział laryngologii i okulistyki. Po jego remoncie w obiekcie będą działały: poradnia rehabilitacyjna, ośrodek do rehabilitacji dziennej, nowoczesne oddziały rehabilitacji ogólnoustrojowej i neurologicznej, sale gimnastyczne.

Władze szpitala planują wyposażyć w profesjonalny sprzęt gabinety rehabilitacji neurologicznych, gabinety logopedów i psychologów, a także ośrodek do rehabilitacji dziennej.

Przetarg na remont i modernizację zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku. Pacjenci w nowym ośrodku będą przyjmowani za rok.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.