Ma zaledwie osiem lat, a jej świat rozpadł się na kawałki. Marysia Matuszyk, uczennica Szkoły Podstawowej im. Króla Zygmunta w Wasilkowie walczy z nowotworem złośliwym mózgu. W niedzielę (29.10) odbędzie się specjalny festyn. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na dodatkowe leczenie i rehabilitację dziewczynki.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dziewczynka przeszła już skomplikowaną operacje, ale potrzebna jest droga i długotrwała rehabilitacja.

Dużo serca dla Marysi

Pracownicy szkoły, nauczyciele, rodzice, przyjaciele a zwłaszcza uczniowie postanowili pomóc Marysi i jej rodzicom w zebraniu pieniędzy, które pokryją koszty dalszego leczenia. Z wielkim zaangażowaniem organizują festyn i zapewniają, że nie zabraknie na nim wielu atrakcji.

– Marysia jest uczennicą III klasy. Od zawsze była bardzo uczynna, koleżeńska i lubiana przez wszystkich. Jest naprawdę wspaniała, mądra i bardzo dzielna. Całej klasie brakuje jej uśmiechu, zapału i chęci do pracy. Z całych sił pragniemy jej pomóc. Chcemy, by odzyskała zdrowie, sprawność i jak najszybciej do nas wróciła – mówi Anna Hibl, wychowawczyni Marysi.

Wszyscy, dla których los uczennicy wasilkowskiej szkoły nie jest obojętny, mogą przyjść na specjalny festyn. Wydarzenie zaplanowano na 29 października. Rozpocznie się o godz. 10 i trwać będzie tak długo, jak długo będą chętni. Wszystko wydarzy się na parkingu Fabryki Biruna przy ulicy Nadrzecznej w Wasilkowie.

Koncerty, koszulki, autografy..

Podczas imprezy można będzie usłyszeć takie zespoły jak: Ostrov, Roki, Moment, Blue Mahoe, Desert Rose, Yellow Piston, Dots. Na licytacje zostaną wystawione m.in. koszulki z podpisami Roberta Lewandowskiego i Kamila Grosickiego, koszulka Natalii Siwiec z Euro 2012, książka z autografami członków kabaretu Neonówka, zaproszenie do sejmu...

Wszystkich rzeczy, jakie zostaną wystawione na licytację, jest tak dużo, że nie sposób ich wymienić.

Na festynie będzie można też spotkać m.in. członków zespołu Lowlanders, a także obejrzeć pokaz sprzętu służb mundurowych. Na zgłodniałych czekać będą ciepłe posiłki wydawane z kuchni polowej.

Wszystkie zebrane w trakcie festynu pieniądze zostaną przekazane konto fundacji do której należy Marysia.

Po Nowym Roku będzie można też przekazać Marysi swój 1%.

WPŁATY DAROWIZNY MOŻNA DOKONAĆ NA KONTO: FUNDACJA „NASZE DZIECI” PRZY KLINICE ONKOLOGII W INSTYTUCIE „POMNIKCENTRUM ZDROWIA DZIECKA” na Konto: 76 1240 1109 1111 0010 1163 7630 koniecznie z dopiskiem „MARYSIA MATUSZYK".

Pomóżmy Marysi Matuszyk
Pomóżmy Marysi Matuszyk  Materiały prasowe

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem