Biebrzański wieczór z sowami, wykłady o ochronie ptaków czy warsztaty ich rysowania - to tylko niektóre atrakcje jakie przygotował Biebrzański Park Narodowy na najbliższe dni.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W piątek (20.10) o godz. 18 w białostockiej kawiarni & Bistro (ul. Zachodnia 2F, lok. 4U) rozpocznie się „Biebrzański wieczór z sowami”. W programie spotkanie z ornitologiem Romualdem Mikuskiem, który opowie o polskich sowach oraz pokaz filmu „Sowy Polski” autorstwa Artura Tabora.

W sobotę i niedzielę (21-22) odbędzie się 61. Wszechnica Biebrzańska. Temat przewodni spotkania – „Czego nie widać przez lornetkę, czyli nowe techniki badania i ochrony ptaków".

Sobotnia cześć Wszechnicy w Centrum Edukacji i Zarządzania w BbPN w Osowcu-Twierdzy rozpocznie się o godz. 9.30. W tym dniu zaplanowano wystąpienie Andrzeja Grygoruka (Biebrzański Park Narodowy). O ochronie strefowej ptaków na przykładzie Parku Narodowego Gór Stołowych mówić ma Romuald Mikusek z Parku Narodowego Gór Stołowych. Z wykładem „Wodniczka: ochrona i genetyka” wystąpi Justyna Kubacka z Muzeum i Instytut Zoologii PAN w Warszawie. „Kolacja czy kopulacja? Jak dobór płciowy wpływa na wybiorczość siedliskową dubelta” to z kolei tytuł wykładu Michała Korniluka z Natura International Polska, Muzeum i Instytutu Zoologii PAN w Warszawie, a „Bąk – tajemniczy mieszkaniec naszych bagien” Marcina Polaka z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od godz. 12.30 prowadzone będą warsztaty rysowania ptaków pod okiem Marka Kołodziejczyka – artysty malarza, biologa, ornitologa. Potem o ptakach i innych zwierzętach okiem ukrytej kamery opowie Marcin Kostrzyński – współautor wielu cyklicznych programów telewizyjnych o polskiej przyrodzie.

W niedzielę o godz. 10 spod przed Centrum Edukacji i Zarządzania w BbPN w Osowcu-Twierdzy można będzie wyruszyć na spacer z ornitologiem po ścieżce edukacyjnej „TOE Kładka”(około godz. 13) przewidziano ognisko na polu namiotowym „Bóbr”. Na wszystkie wydarzenia wstęp na wolny.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem