Dzień Drzewa obchodzony jest w Polsce od 15 lat, głównie poprzez akcje sadzenia drzew organizowane w wielu miastach, w tym roku także w Krynkach.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dzień Drzewa to tradycja, która narodziła się w USA przed 145 laty. W 1951 roku. Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa postanowiła, że we wszystkich krajach członkowskich obchodzony będzie każdego roku Światowy Dzień Drzewa. W Polsce Dzień Drzewa – 10 października – jest organizowany przez stowarzyszenia ekologiczne, szkoły i nadleśnictwa od 2002 r.

W tym roku w akcję włączyła się również Fundacja Villa Sokrates w Krynkach. Przy domu Sokrata Janowicza, który jest siedzibą fundacji zasadzono dąb.

Dzień Drzewa. W Krynkach zasadzono Dąb Sokrata
Dzień Drzewa. W Krynkach zasadzono Dąb Sokrata  Fot. Fundacja Villa Sokrates

– To żywy pomnik, który upamiętni osobę Sokrata, założyciela i patrona naszej fundacji – mówi Anna Grześ.

W uroczystości wzięli udział m.in.: Jacek Bożek oraz Beata Tarnawa z Klubu Gaja z Wilkowic, przedstawiciele Urzędu Miasta Krynki, Nadleśnictwa w Krynkach oraz prezes Fundacji Villa Sokrates – Leon Tarasewicz.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem