Miasto ogłosiło przetarg na rozbudowę Samodzielnego Szpitala Miejskiego im. PCK w Białymstoku. - Dzięki inwestycji poprawi się komfort pacjentów - zapewniają urzędnicy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Do istniejącego budynku szpitala zostanie dobudowane nowe, czterokondygnacyjne skrzydło. Zostanie ono zlokalizowane w północnej części działki, w miejscu gdzie teraz jest parterowa przybudówka, która zostanie rozebrana – informuje Kamila Busłowska z białostockiego magistratu.

W nowej części szpitala powstanie piwnica, gdzie będą m.in. pomieszczenia zabiegowe diagnostyki tomograficznej. Na parterze zostanie ulokowana przychodnia gastrologiczna i ogólna. Na pierwszym i drugim piętrze powstaną sale dla chorych i pomieszczenia personelu. Trzecie piętro zostanie przeznaczone na aptekę szpitalną, pomieszczenia biurowe i techniczne. Powierzchnia każdej kondygnacji będzie liczyła powyżej 300 m2.

– Ta inwestycja pozwoli poprawić komfort pacjentów szpitala – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz. I dodaje: – Mamy nadzieję, że tym razem uda się wyłonić wykonawcę, by stworzyć białostoczanom jak najlepsze warunki do leczenia.

Inwestycja na dwa lata

To trzecia próba znalezienia wykonawcy. W poprzednich postępowaniach proponowane ceny przewyższały budżet zarezerwowany na ten cel. W drugim postępowaniu oferty były wyższe niż w pierwszym. Teraz miasto czeka do 27 października. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec czerwca 2019 roku.

Samodzielny Szpital Miejski im. PCK powstał w 1960 roku w budynku, który został wybudowany ok. 1919 r. Mieściło się tam Gimnazjum Hebrajskie. Obecnie budynek jest włączony do gminnej i wojewódzkiej ewidencji zabytków. W szpitalu są dwa oddziały – chorób wewnętrznych o profilu kardiologicznym oraz chorób wewnętrznych i gastroenterologii. Działają tam także poradnie specjalistyczne i gabinet lekarza POZ. Szpital prowadzi też Szkołę Rodzenia, która mieści się przy ul. gen. J. Bema 89D.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem