Są młodzi i przedsiębiorczy, nie boją się wyzwań i chcą odnieść sukces. Na antenie Telewizji Polskiej możemy oglądać nowy program o polskich startupach - "Łap startup". Przewodnikiem po świecie młodych przedsiębiorców jest Petros Psyllos, student Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej, zdolny młody wynalazca.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Petros odwiedzać będzie z telewizyjną kamerą najbardziej interesujące polskie startupy.

Z młodymi przedsiębiorcami rozmawiać będzie o pomysłach i sposobach ich realizacji, o poszukiwaniu inwestorów i drogach rozwoju. Z bohaterami programu Petros szybko znalazł wspólny język.

– Zajmuję się nauką i technologią. Tworzę wynalazki. Chciałbym, żeby służyły ludziom. Założyłem też własnego startupa, więc rozmowa z osobami o podobnym doświadczeniach jest dla mnie bardzo ciekawa – mówi młody naukowiec.

Co jest największym problem młodych przedsiębiorców?

– Myślę, że to brak ściśle zdefiniowanego planu postępowania. Zbytnia spontaniczność w działaniu, świetna wiedza techniczna, ale gorsza biznesowa – zauważa Petros Psyllos.

 

Dlatego każdy odcinek programu „Łap startup” zakończony jest rozmową z ekspertami.

– Spotykamy się po to, aby na podstawie startupów, które zostały zaprezentowane w bieżącym odcinku, porozmawiać o tym, w jaki sposób można im pomóc, co można zrobić, żeby jeszcze bardziej się wybiły. Podpowiadamy, jak startupowcy mogą ubiegać się o fundusze europejskie na rozwój swoich projektów – dodaje Petros.

Program „Łap startup” ma mieć 10 odcinków. Pierwszy mogliśmy obejrzeć 2 października na antenie TVP1. Ekipa filmowa odwiedziła białostockich twórców Photona – robota edukacyjnego do nauki programowania i rozmawiała z jednym z twórców Marcinem Joką – także absolwentem Politechniki Białostockiej. Program można też oglądać na kanale YouTube i na platformie VOD. A sam Petros Psyllos przy okazji tworzenia programu prowadzić będzie równolegle bloga.

Program 'Łap startup'
Program 'Łap startup'  Fot. Materiały prasowe

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem