Choć są za budową pasa startowego na Krywlanach, nie chcą go budować za wszelką cenę. W środę (27.09) wieczorem powiedzieli "nie" zwiększeniu wydatków na tę inwestycję. Radni PiS sugerują też głębsze sięgniecie do kieszeni marszałka.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Krywlany ostatecznie podzieliły radę miasta. Po jednej stronie stanęła grupa polityków PiS. Po drugiej – reszta radnych. A że zwolennicy prezesa Jarosława Kaczyńskiego w białostockiej radzie mają większość, los Krywlan został przez nich przesądzony. Zamiast rozstrzygnięcia przetargu na budowę pasa startowego, w którym otwarto koperty i poznano oferty, będzie ogłaszany nowy przetarg.

PiS ucina dyskusję o lotnisku. Radni chcą czasu

Radni PiS nie zgodzili się, by dołożyć do inwestycji dodatkowe 8 mln zł. Okazało się bowiem, że najtańsza z ofert to 44 mln zł (miasto ma na ten cel o 16 mln zł mniej, ale połowę tej kwoty zadeklarowali już radni wojewódzcy). Nic z tego.

Kilkugodzinną debatę, jaka miała miejsce w środę wieczorem można podsumować krótko. Miasto ma ogłosić nowy przetarg. Zdaniem radnych PiS prezydent powinien też rozmawiać z marszałkiem, by ten sfinansował Krywlany w połowie.

Więcej o inwestycji na Krywlanach w piątkowym magazynie „Wyborczej”

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  i dobrze, zbudujmy za tę kasę kilka następnych kościołów !
  po co śledziom lotnisko ? niech dalej żyją na europejskim zadupiu
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  i dobrze, zbydujmy za tę kasę kilka nasy\tępnych kościołów !
  po co śledziom lotnisko ? niech dależ zyją na zadupiu
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  i dobrze, zbydujmy za tę kasę kilka następnych kościołów !
  po co śledziom lotnisko ? niech dależ zyją na zadupiu
  już oceniałe(a)ś
  0
  0