Blisko 20 lat temu Sejm RP uchwalił święto, które obchodzimy 27 września. Tego dnia uroczystość z okazji Dnia Polskiego Państwa Podziemnego odbyła się pod pomnikiem Armii Krajowej, przy ul. Kilińskiego.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Święto zostało uchwalone na pamiątkę powstania Polskiego Państwa Podziemnego – tajnych struktur państwa polskiego, które prowadziły konspiracyjną walkę z okupantem podczas II wojny światowej. Podlegały Rządowi RP na Uchodźstwie – informuje Anna Kowalska z Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Wydarzenia związane z obchodami tego święta odbywały się w środę (27.09) w całym kraju. W Białymstoku kwiaty i wieńce pod pomnikiem złożyli przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Białystok.

W imieniu prezydenta Białegostoku w uroczystości uczestniczył dyrektor Departamentu Prezydenta Miasta Waldemar Pawłowski.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem