Wolontariusze i wolontariuszki Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku wybierają się z pomocą do Schroniska "Ciapek" w Hajnówce. 8 października, niedziela, będzie naszym dniem w hajnowskim schronisku - zawieziemy im zebrane dary, a także wyprowadzimy psy na spacer! - zapowiadają.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jakiś czas temu wśród wolontariuszy pojawił się pomysł, aby odwiedzać inne schroniska i wymienić się doświadczeniami na temat wolontariatu i promocji psów. Stąd powstał pomysł, by nawiązać kontakt właśnie ze schroniskiem „Ciapek". Okazało się, że sytuacja w hajnowskim schronisku jest bardzo trudna – przebywa w nim 145 psów, a schronisko regularnie odwiedza tylko trzech wolontariuszy. Dodatkowo placówka boryka się z problemem braku środków i rzeczy potrzebnych do funkcjonowania i opieki nad psami.

– Stąd szybka decyzja między wolontariuszami – musimy tam jechać i pomóc! – mówi koordynatorka wolontariatu w białostockim schronisku Justyna Januszyk. – Dlaczego pomagamy? Wszyscy kochamy zwierzęta. Jesteśmy wolontariuszami, pomagamy psom. Jeśli możemy dać naszym kolegom z Hajnówki swoje ręce do pracy, a psom pełne brzuchy i choć jeden Dzień Radości – to działamy!

Ogłaszają też zbiórkę wśród białostoczan, którzy mogą przynosić dary do białostockiego schroniska (ul. Dolistowska 2) do 7 października. Wszystkie zabiorą ze sobą. „Ciapek” potrzebuje: karmy, kasz, makaronów, smyczy, obróżek, środków czystości, koców itp.

W „Ciapku” wolontariusze będą w godzinach 10-14. Zachęcają też mieszkańców Białegostoku, Hajnówki i innych miejscowości, którzy mogliby na własną rękę przyjechać 8 października do hajnowskiego „Ciapka", by wspólnymi siłami podarować psiakom spacery.

Akcja na rzecz schroniska 'Ciapek'
Akcja na rzecz schroniska 'Ciapek'  Materiały organizatorów

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem