Był już jazz, był folk i warsztaty... Teraz zabrzmi m.in. soul i piosenki z warszawskiej Pragi. W weekendowym (8-10.09) programie nad rzeką Białą - piątkowe granie Duetu Sentymentalnego i sobotnie "Puszczańskie opowieści" Kooperacji Flug. W niedzielę z nowym projektem pojawi się aktorka i performerka Nika Kima, czyli Dominika Kimaty.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Biała Czysta Kulturalna, czyli cykl koncertów na rzece Białej (realizowany przez Fundację Teatr Latarnia) – ma się znakomicie. Scena nad rzeką rozbrzmiewa ciekawymi rytmami, słuchacze siadają na leżakach, albo wprost na bulwarach. UWAGA! Fundacja Teatr Latarnia zaprasza już troszkę w inne miejsce. Tym razem koncerty w ramach projektu zorganizowane zostaną nad rzeką Białą obok TVP Białystok (ul. Włókiennicza 22).

Piątek zapowiada się kameralnie, sentymentalnie... ale także zawadiacko i tanecznie. Klimat warszawskiej Pragi przywoła Duet Sentymentalny z Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej (początek – godz. 20).

W sobotę, o tej samej porze – na świetne granie i opowiadanie o Puszczy Białowieskiej zaprasza Kooperacja Flug. Ich projekt „Puszczańskie opowieści” to gwarancja znakomitego wieczoru z piosenkami najróżniejszych gatunków, ale ułożonych wedle pewnego klucza.

Wschód Kultury/Inny Wymiar 2017.
Wschód Kultury/Inny Wymiar 2017.  Materiały organizatorów

W niedzielę Fundacja Teatr Latarnia zaprasza na projekt Dominiki Kimaty, pt. „Spod prysznica” (początek – godz. 19). A posłuchać można będzie piosenek różnych artystek m.in. Willow Smith, Solange, Lianne La Havas czy Erykah Badu. Dźwięków spod prysznica dostarczą: Nika, Kuba Puchnowski (gitara), Rafał Stawecki (bas), Grzegorz Sekmistrz (klawisze), Wikson Szczygieł (finger drumming).

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Roman Imielski poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem