Wielkie bele ze słomą, wokół bawiące się dzieci, chwila nieuwagi... i nieszczęście gotowe. Ale strażacy ochotnicy z Nowogrodu są w gotowości, błyskawicznie jadą na miejsce, by pomóc... Nakręcili o tym film, wzięli udział w konkursie ARiMR i zajęli drugie miejsce.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W konkursie „Bezpieczna zabawa i praca na wsi podczas wakacji” organizowanym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa brały udział jednostki z całego kraju. Z Podlaskiego do konkursu poza strażakami z Nowogrodu

zgłosili się też ochotnicy z Wizny, Jednaczewa i Jeleniewa.

Zgodnie z założeniami konkursu, spot trwający od 60 do 120 sekund ma, miał promować bezpieczną zabawę i pracę na wsi podczas wakacji, kiedy dochodzi do wypadków, często z udziałem dzieci. Kampania ma na celu ich ograniczenie.

Film strażaków z OSP Nowogród (autorstwa Karola Babiela i Grzegorza Palki) wytypowano do finału krajowego.

Wszystkie wyróżnione jednostki otrzymały torby ratunkowe R1, każda o wartości ok. 1,2 tys. zł. Torba stanowi wyposażenie każdej jednostki ratunkowej. Znajdują się w niej kołnierze usztywniające, maski tlenowe, opatrunki, bandaże, rękawiczki jednorazowe, płyny do dezynfekcji.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem