1 września o godz. 12.00 w Białymstoku zabrzmiały syreny, przypominając o 78. rocznicy niemieckiej napaści na Polskę, która dała początek II Wojnie Światowej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dodana: 01.09.2017 13:55

Kategorie: Aktualności Uroczystość

Drukuj PDF Drukuj

Uczestnicy rocznicowych obchodów spotkali się 1 września, w południe pod Pomnikiem Obrońców Białegostoku na Wysokim Stoczku, gdzie nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów.

Hołd obrońcom miasta i wszystkim żołnierzom września oddali kombatanci, przedstawiciele władz, służby mundurowe, harcerze. O godz. 12.00 uruchomione zostały syreny alarmowe, które przypomniały o wydarzeniach sprzed siedemdziesięciu ośmiu lat. 1 września obchodzimy również Dzień Weterana.

W piątek odbywają się także nabożeństwa w intencji obrońców miasta z września 1939 roku i wszystkich poległych w II Wojnie Światowej. Rano w cerkwi pw. Zmartwychwstania Pańskiego przy ul. gen. W. Sikorskiego została odprawiona panichida za obrońców miasta we wrześniu 1939 r. i za wszystkich poległych podczas II wojny światowej. Po południu, o godz. 17.00, w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego przy ul. ks. abp. R. Jałbrzykowskiego odbędzie się msza św. również w intencji obrońców miasta i poległych.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem