Na białostockim Palcu Niezależnego Zrzeszenia Studentów już w sobotę (2.09) będzie można zrelaksować się, porozmawiać o wszystkim, a zwłaszcza o tym jak ten to miejsce ma wyglądać w przyszłości.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Organizatorzy, czyli Inicjatywa Plac NZS – w tej przestrzeni miejskiej stanowiącej w praktyce obecnie wyłącznie ciąg komunikacyjny – przygotowują szereg atrakcji.

– Będzie trochę muzyki, kawa i inne atrakcje. Zaprosiliśmy też przedstawicieli samorządu, architektów. Wszystko po to, by porozmawiać o zagospodarowaniu tego placu. Bo chcemy, by spełniał on oczekiwania wszystkich mieszkańców – zachęcają do udziału organizatorzy.

W programie zaplanowano: pokaz Akademii Tańca Szał (godz. 16), koncert Anatola Borowika (śpiewa pieśni Bułata Okudżawy; godz. 17), prezentacje w ramach „wolnej sceny” – „wolnego mikrofonu” (godz.18), koncert zespołu Motór (godz.19) oraz konkursy i niespodzianki. Niedawno prezydent Białegostoku wydał pozytywną decyzję w sprawie wniosku Inicjatywy Plac NZS o przeprowadzenie konsultacji społecznych na sposób i formę zagospodarowania Placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Zastrzegł jednak, że nie mogą one odbyć się już we wrześniu.

– Liczymy, że będzie to początek współpracy decydentów i społeczeństwa obywatelskiego w twórczym wypracowywaniu najlepszych rozwiązań dla Białegostoku. Inicjatywa Plac NZS będzie brać czynny udział w konsultacjach od opracowania zagadnień do podsumowania wyników i sformułowania wniosków – zapowiedział w nawiązaniu do decyzji prezydenta lider Inicjatywy Janusz Żabiuk.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem