Intensywnie, ciekawie, wielowymiarowo. Od czwartku (31.08) będzie tak przez cztery dni. Przed nami ponad 40 wydarzeń, w tym samych koncertów aż 22! Wszystko to w ramach interdyscyplinarnego festiwalu Wschód Kultury/Inny Wymiar. Na dobry początek - thriller ormiański z 1926 roku, koncert trzech Gruzinek, gorycz zaklęta w tańcu...
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Festiwal to prezent miasta dla mieszkańców – poniekąd na osłodę umykających wakacji. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny, jednak na niektóre, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, trzeba zdobyć wejściówki (jak to uczynić – informacja niżej). W ciągu czterech dni niemal od rana do nocy odbywać się będą koncerty, spektakle, pokazy mody, warsztaty. Ogrom imprez może przyprawić o zawrót głowy, gdyby się chciało we wszystkich uczestniczyć. To w sumie ponad 40 wydarzeń (niektóre się o siebie zazębiają), w których zobaczyć będzie można artystów z 10 krajów: Gruzji, Armenii, USA, Jemenu, Izraela, Słowenii, Białorusi, Ukrainy, Litwy, Rosji, Syrii i Polski. Szczegółowy program - niżej.

Pierwszego dnia festiwalu zaplanowano w sumie 8 wydarzeń.

Armenia sprzed stu lat

Ciekawie zapowiada się pokaz najsłynniejszego ormiańskiego filmu niemego „Zare” z 1926 roku.

Wschód Kultury/Inny Wymiar 2017. Film 'Zare' z 1926 roku
Wschód Kultury/Inny Wymiar 2017. Film 'Zare' z 1926 roku  Materiały organizatorów

Film w reż. Hamo Beknazariana, pierwszego realisty orientalnego kina, pokazuje życie Kurdów i Jazydów. To thriller i melodramat zarazem. Akcja dzieje się w 1915 roku, na zboczach góry Alagyz. Kurdyjska dziewczyna Zare i jej ukochany, pasterz Saydo, zostają wplątani w intrygę pomiędzy przywódcą plemienia Jazydów Temur-bekiem a carskimi władzami. Zare i Saydo bardzo się kochają, ale ich spokój zostaje zakłócony, gdy Temur zechce, by dziewczyna została jego drugą żoną…

Na żywo zagra ormiańsko-amerykański muzyk Bei Ru (Baruir Panossian) – urodzony w Los Angeles syn ormiańskich emigrantów z Libanu producent muzyczny i kompozytor, znany z miksowania rytmów Bliskiego Wschodu z elektroniką i żywymi instrumentami. Prelekcję przed filmem wygłosi Artur Vardikyan, dyrektor artystyczny Apricot Tree International Documentary Film Festival w Erywaniu (godz. 19.30, kino Forum).

W filharmonii zaśpiewają trzy gruzińskie dziewczyny, które zawojowały internet w 2014 roku – Trio Mandili.

 

„Bajka zaczęła się, kiedy trzy przyjaciółki, spacerując przez wieś, zaśpiewały piosenkę. Tatuli zrobiła videoselfie i wrzuciła nagranie do internetu. Ten klip odmienił ich życie. W ciągu dwóch tygodni obejrzało je kilka milionów osób. Dzisiaj grupa ma około pół miliona polubień na Facebooku” – czytamy w materiałach festiwalu. Artystki przyjadą do Polski z drugim albumem, na którym znalazły się nowe liryczne kompozycje, z akompaniamentem ludowych gruzińskich instrumentów (godz. 20.30, filharmonia przy Podleśnej).

Ekstaza nad rzeką

Nad rzeką Białą wystąpią wspólnie kwartet taneczny T’ien Lai oraz reżyser teatralny i kompozytor, montażysta – Adam Frankiewicz. T’ien Lai to organiczno-syntetyczny kwartet taneczny założony w 2012 roku przez Kubę Ziołka i Łukasza Jędrzejczaka – wynik poszukiwań nowych formuł medytacyjnej muzyki elektronicznej i elektroakustycznej.

Wschód Kultury/Inny Wymiar. Tien Lai
Wschód Kultury/Inny Wymiar. Tien Lai  Materiały organizatorów

Kwartet zagra na żywo i improwizować będzie bez komputerów – jego koncerty upodobniły się do improwizowanych rytuałów. – Zamaskowani muzycy wciągają publiczność w ekstatyczną interakcję. Akcent przesunął się w stronę hipnotycznego rytmu, który muzycy tworzą syntetycznie, a uzupełniają polirytmicznymi partiami akustycznymi – zapraszają organizatorzy (godz. 20.30, scena na rzece Białej przy Jurowieckiej, wstęp wolny).

Spacer sprzed lat

Przez cały dzień oglądać można też otwartą jakiś czas wcześniej wystawę „Sąsiedzi wyjechali do Treblinki” (godz. 10-17, Centrum im. Zamenhofa, wstęp wolny).

W programie czwartkowym są dwa wydarzenia związane z fotografią. W kinie Forum zobaczymy wystawę fotografii Davita Hakobyana z Armenii (osobistego fotografa głowy państwa Republiki Armenii) – „Historie z podróży”. Wernisażowi wystawy towarzyszyć będzie ormiański poczęstunek i degustacja ormiańskich win, które zapewni białostocka restauracja Smaki Kaukazu (godz. 21, foyer Forum, wstęp wolny).

Z kolei w Galerii im. Sleńdzińskich odbędzie się promocja albumu „Białystok w migawce fotograficznej”.

Wschód Kultury/Inny Wymiar 2017. Fotografia z albumu 'Białystok w migawce fotograficznej'
Wschód Kultury/Inny Wymiar 2017. Fotografia z albumu 'Białystok w migawce fotograficznej'  Materiały organizatorów

To cacko sprzed lat – album zawiera wybór zdjęć z lat 1928-39 wykonanych przez uczniów Sekcji Miłośników Fotografii Spółdzielni Uczniowskiej przy Szkole Handlowej Polskiego Towarzystwa Krzewienia Wiedzy Handlowej i Ekonomicznej w Białymstoku. Fotografie międzywojennego miasta były dotąd znane wąskiemu gronu białostockich historyków i kolekcjonerów. Pomysłodawcą albumu jest białostocki kolekcjoner Dariusz Hajduczenia, ze zbiorów którego pochodzi większość zdjęć (godz. 17, Galeria im. Sleńdzińskich, ul. Wiktorii 5, wstęp wolny).

Uczniowie z aparatem. Przedwojenne fotografie w albumie [ZDJĘCIA]

Gorycz w teatrze

W czwartek zaczną się też wydarzenia teatralne, także w wymiarze tanecznym: Polski Teatr Tańca pokaże spektakl „Gorycz” w reż. Kai Kołodziejczyk. Znakomita polska tancerka, choreografka, pedagog, reżyserka opowiada o różnych odcieniach goryczy. Autorka spektaklu przygląda się różnym obszarom jej doświadczenia – zmysłowego, egzystencjalnego, metafizycznego. Gorycz kryje się w smaku rdzy, w upojeniu absyntem, w słodko-gorzkim uczuciu miłości. Jest w oczyszczającym zielu piołunu, które odczynia złe uroki.

 

– Doznanie goryczy odnalezione w tradycji literackiej i folklorystycznej – w poezji Mickiewicza i Berezina, oraz ludowych obrzędach dziadów i Zielonych Świątek – splata się z ucieleśnionym doświadczeniem białego śpiewu – zapraszają organizatorzy (godz. 18, Opera, ul. Odeska 1).

Nie zabraknie też dobrej kuchni – zaplanowano prezentację „Kuchnia ormiańska” Diany Volokhovej, finalistki drugiej edycji polskiego "Master Chefa", która prócz miejsc z dobrym jedzeniem prowadzi stronę internetową Smak Armenii (www.smakarmenii.pl), w której przybliża kaukaską kuchnię, ma również swój kanał na YouTubie, na którym przedstawia Armenię od „kuchni”, prezentując charakterystyczne ormiańskie potrawy i sposób ich przygotowania (godz. 16, Fama, wstęp wolny).

Tyle w czwartek (31.08).

40 wydarzeń

- Przez cztery dni w Białymstoku dziać się będzie wiele: 22 koncerty, 5 spektakli, 4 pokazy mody, 4 wystawy, pokaz filmu z muzyką na żywo, spacery edukacyjne, warsztaty i wisienka na torcie, uwielbiana przez białostoczan potańcówka – wylicza Grażyna Dworakowska, dyrektorka Białostockiego Ośrodka Kultury, który tradycyjnie koordynuje cały festiwal. Bierze w nim udział kilkanaście instytucji kultury z Białegostoku (m.in. Teatr Dramatyczny, Białostocki Teatr Lalek, Galeria Arsenał, Galeria im. Sleńdzińskich, Muzeum Podlaskie) i liczne stowarzyszenia.

W tym roku białostocka odsłona festiwalu świętuje dwa jubileusze: 5-lecie Wschodu Kultury oraz 10-lecie Innego Wymiaru, który zaistniał w 2007 roku jako lokalna impreza nawiązująca do wielokulturowości miasta. I w końcu przeformułowała się w nowy projekt – właśnie Wschód Kultury. Obecnie projekt Wschód Kultury realizowany jest przez Narodowe Centrum Kultury i trzy miejskie samorządy: to współpraca kulturalna krajów Partnerstwa Wschodniego z trzema miastami Polski Wschodniej – Białymstokiem, Lublinem i Rzeszowem.

Co w pozostałe dni, od piątku do niedzieli?

Pochodnie w ogrodzie

Na Rynku Kościuszki we wspólnym koncercie plenerowym zagrają zespoły z Izraela, Jemenu, Słowenii i Polski: A-WA (Izrael/Jemen) / Warsaw Afrobeat Orchestra (Polska) / The Ufoslavians (Słowenia) / Dzikie Jabłka (Polska).

Wschód Kultury/Inny Wymiar 2017. A-WA - izraelsko-jemeński zespół muzyczny
Wschód Kultury/Inny Wymiar 2017. A-WA - izraelsko-jemeński zespół muzyczny  Materiały organizatorów

A-WA to trzy siostry o elektryzujących głosach: Tair, Liron i Tagel Haim – „obecnie jedno z najgorętszych i najoryginalniejszych zjawisk na izraelskiej scenie muzycznej”. Siostry łączą tradycyjne jemenickie brzmienie i klimat pustyni z elektroniką i transowymi, współczesnymi dźwiękami. Towarzyszyć im będzie szalony bałkański kolektyw w przebraniach kosmitów oraz polski afrobeatowy kolektyw. Wspólnie porwą wszystkich do tańca przy miksie muzyki bałkańskiej, cygańskiej, reggae, cumbii, ska, hip-hopu i elektroniki.

Trudny logistycznie, ale efektowny ma być koncert w ogrodach Branickiego, który przeniesie słuchaczy do czasów Jana Klemensa Branickiego. W programie dzieła Haendla, które wykona blisko 50 muzyków grających na instrumentach dawnych, wchodzących w skład Zespołu Muzyki Dawnej DILETTO pod dyrekcją Anny Moniuszko. Podczas koncertu pojawią się też tancerze Zespołu Muzyki i Tańca Dawnego "Capella Antiqua Bialostociensis". A wszystko to w odpowiedniej charakteryzacji przestrzeni ogrodu, który zostanie oświetlony m.in. przez 100 pochodni ogrodowych.

Noc Nigunów

W kameralnych wnętrzach Akademii Teatralnej odbędzie się koncert Pieśni Pięknych (w ich wykonaniu – pieśni z pogranicza wiejsko-miejskiego).

Wschód Kultury/Inny Wymiar 2017. 'Pieśni Piękne'
Wschód Kultury/Inny Wymiar 2017. 'Pieśni Piękne'  Materiały organizatorów

W Centrum im. Ludwika Zamenhofa w magiczną podróż do świata polsko-litewskiego folku zaprosi Ola Bilińska, która wraz z trzema Litwinkami, siostrami Krisciunaite (Lauksmina, Domakinja i Raminta), zaprezentuje nowy projekt „Studnia”. Znakomita artystka zgłębia w nim istotę miejsca – Suwalszczyzny, w której coraz bardziej zapuszcza korzenie; niezwykłego, kipiącego od tradycji polsko-litewskiego pogranicza.

Polsko-litewski folk, wielogłos i chasydzkie pieśni sylabiczne bez słów

Bardzo ciekawie zapowiada się też „Noc Nigunów”, czyli koncert Vocal Varshe i Adeb Chamoun. W synagodze w Tykocinie (tam zaprasza Muzeum Podlaskie) usłyszymy chasydzkie sylabiczne pieśni bez słów – niguny w wykonaniu znakomitego tria wokalnego (którego muzycznym żywiołem są liturgiczne i świeckie pieśni żydowskie) oraz wybitnego syryjskiego perkusjonalisty (sięgającego po bliskowschodnie połamane rytmy i chorał aramejskich Kościołów chrześcijańskich).

Z kolei stadion miejski przez całą noc wypełni ambient, experimental i taneczna elektronika, czyli koncerty Taste the East.

Całonocna impreza i eksperymenty z muzyką. Z pięciu krajów. Taste the East

A w Famie zabrzmi miks rosyjskiego folku i mrocznej elektroniki - czyli projekt zespołu Oligarkh z Rosji i eksperymenty Miss God.

Wschód Kultury/Inny Wymiar. Spektakl 'Niebieska, niebieska' Mohylewskiego Teatru Lalek
Wschód Kultury/Inny Wymiar. Spektakl 'Niebieska, niebieska' Mohylewskiego Teatru Lalek  Materiały organizatorów

Pudełko i baśnie

Szykuje się też sporo różnorodnych spektakli. W Białostockim Teatrze Lalek zaprezentuje się Mohylewski Teatr Lalek – pokaże polską premierę spektaklu w reż. Igora Kazakowa na podstawie opowiadania Uładzimira Karatkiewicza „Niebieska-Niebieska”. W BTL zobaczyć można będzie też spektakl „Puszczańskie opowieści” Kooperacji Flug.

Teatr Dramatyczny zaprosi na dwa gościnne spektakle – „Pudełko” w reż. znakomitego reżysera Pawła Passiniego z neTTheatre (to historia niezwykłej duchowej łączności między Mironem Białoszewskim a niewidomą Jadwigą Stańczakówną, dla której nagrywał swoje utwory i spektakle) oraz spektakl Teatru Aurora z Puńska, który pokaże „Baśń o Ciurlonisie” – genialnym malarzu i kompozytorze litewskim.

Wschód Kultury/Inny Wymiar 2017. Spektakl 'Pudełko' NeTTheatre
Wschód Kultury/Inny Wymiar 2017. Spektakl 'Pudełko' NeTTheatre  Materiały organizatorów

Wystawy i moda

Przygotowano kilka wystaw – m.in. jednego z najciekawszych kolektywów ukraińskich Open Group oraz wystawę „Uwaga! Granica", w której o różnym poziomie graniczności opowie kilkudziesięciu artystów, m.in. Mirosław Bałka i Anna Baumgart (w Galerii Arsenał). Premiera katalogu wystawy i panel dyskusyjny towarzyszyć będzie już otwartej wystawie „Sąsiedzi wyjechali do Treblinki”.

Spacer edukacyjny odwiedzi tym razem carskie koszary przy Bema. Na potańcówce miejskiej zagra Live Orkiestra.

Nie zabraknie mody. Swoje kolekcje zaprezentują Mykytyyuk & Yatsentyuk (Lwów, Ukraina), Vladislav Osipov (Odessa, Ukraina), Barbara Piekut (Białystok, Polska) i Wojciech Bokłago de Bof (Białystok, Polska). Na Rynku stowarzyszenie Pocztówka znów zaprosi na familijny barwny zestaw imprez, które nie tylko bawią, ale też edukują.

Program festiwalu

31 sierpnia (czwartek)

10.00-17.00 Sąsiedzi wyjechali do Treblinki – wystawa

org. Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej WIDOK, Białostocki Ośrodek Kultury – Białostocki Ośrodek Kultury / Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19, wstęp wolny

16.00 Diana Volokhova Kuchnia ormiańska (AM) – prezentacja

org. Białostocki Ośrodek Kultury – Klub Fama, ul. Legionowa 5, wstęp wolny

17.00 Białystok w migawce fotograficznej – promocja albumu

org. Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku – Galeria im. Sleńdzińskich, ul. Wiktorii 5, wstęp wolny

18.00 Polski Teatr Tańca "Gorycz" – spektakl

org. Polski Teatr Tańca – Opera i Filharmonia Podlaska, ul. Odeska 1, bezpłatne wejściówki

19.30 "Zare" – pokaz filmu z muzyką na żywo Bei Ru (USA)

org. Białostocki Ośrodek Kultury – Kino Forum, ul. Legionowa 5, bezpłatne wejściówki

20.30 Trio Mandili (GE) – koncert

org. Towarzystwo Przyjaciół Kultury Żydowskiej w Białymstoku – OiFP, Sala Koncertowa, ul. Podleśna 2, bezpłatne wejściówki

20.30 T’ien Lai / Adam Frankiewicz (support) – koncert

org. Fundacja Teatr Latarnia – Scena na rzece Białej, wstęp wolny

21.00 Historie z podróży – wystawa fotografii Davita Hakobyana (AM)

org. Białostocki Ośrodek Kultury – Foyer Forum, ul. Legionowa 5, wstęp wolny

1 września (piątek)

10.00-17.00 Sąsiedzi wyjechali do Treblinki – wystawa

org. Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej WIDOK, Białostocki Ośrodek Kultury – Białostocki Ośrodek Kultury / Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19, wstęp wolny

17.00 Mohylewski Obwodowy Teatr Lalek "Niebieska-Niebieska" / "Siniaja-Siniaja" (BY) – spektakl i spotkanie z reżyserem

org. Białostocki Teatr Lalek – Białostocki Teatr Lalek, ul. Kalinowskiego 1, bezpłatne wejściówki

18.00 Pieśni Piękne "W srebrze cały świat na opak" – koncert

org. Stowarzyszenie Dziedzictwo Podlasia – Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza, ul. Sienkiewicza 14, bezpłatne wejściówki

18.00 Ola Bilińska Šulinys / "Studnia" / "The Well" (PL/LT) – koncert

org. Towarzystwo Przyjaciół Kultury Żydowskiej w Białymstoku – Białostocki Ośrodek Kultury / Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19, bezpłatne wejściówki

19.00 A-WA (IL/YE), Warsaw Afrobeat Orchestra, The Ufoslavians (SI), Dzikie Jabłka – koncerty

org. Białostocki Ośrodek Kultury – Rynek Kościuszki, wstęp wolny

20.00 Mohylewski Obwodowy Teatr Lalek "Niebieska-Niebieska" / "Siniaja-Siniaja" (BY) – spektakl

org. Białostocki Teatr Lalek – Białostocki Teatr Lalek, ul. Kalinowskiego 1, bezpłatne wejściówki

21.00 Pieśni Piękne "W srebrze cały świat na opak" – koncert

org. Stowarzyszenie Dziedzictwo Podlasia – Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza, ul. Sienkiewicza 14, bezpłatne wejściówki

2 września (sobota)

10.00-17.00 Sąsiedzi wyjechali do Treblinki – wystawa

org. Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej WIDOK, Białostocki Ośrodek Kultury – Białostocki Ośrodek Kultury / Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19, wstęp wolny

10.00-15.00 Warsztaty rodzinne nad rzeką Białą

org. Fundacja Teatr Latarnia – Bulwar rzeki Białej, wstęp wolny

13.00-16.00 Znikające miejsca i ludzie – spacer edukacyjny

org. Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku / Dom Kultury „Śródmieście” w Białymstoku – początek spaceru: przy bramie 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego, ul. Kawaleryjska 70, udział bezpłatny

14.00-19.00 Bliscy sąsiedzi – mozaika kultur – strefa wydarzeń familijnych

org. Stowarzyszenie Kulturalne „Pocztówka” – Rynek Kościuszki, wstęp wolny

15.00 Kooperacja Flug "Puszczańskie opowieści" – spektakl

org. Kooperacja Flug – Białostocki Teatr Lalek, ul. Kalinowskiego 1, bezpłatne wejściówki

17.00 Open Group Ze względu na okoliczności (UA) – wernisaż wystawy

org. Galeria Arsenał w Białymstoku – Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, wstęp wolny

17.00 neTTheatre – Teatr w sieci powiązań, Centrum Kultury w Lublinie "Pudełko" – spektakl

org. Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku – Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, ul. Elektryczna 2, bezpłatne wejściówki

18.00 Kooperacja Flug "Puszczańskie opowieści" – spektakl

org. Kooperacja Flug – Białostocki Teatr Lalek, ul. Kalinowskiego 1, bezpłatne wejściówki

18.30 "Uwaga! Granica" – wernisaż wystawy (wydarzenie towarzyszące)

org. Galeria Arsenał w Białymstoku – Galeria Arsenał elektrownia, ul. Elektryczna 13 (wejście od ul. Świętojańskiej), wstęp wolny

20.00 Muzyka w Ogrodach Branickiego – koncert plenerowy

org. Fundacja Pro Anima, we współpracy z Domem Kultury „Śródmieście” w Białymstoku – Ogrody w Parku przy Pałacu Branickich, wstęp wolny

20.00-7.00 Taste the East 2017: Patricia Kokett live & VJ su-y (LT), Illius (LT), Švencionis (LT), DOLBY aka Adam Frankiewicz live, Zitto (Bassiani – GE), Slava Lepsheev (UA), rookas & VJ su-y (LT), Kreep (BY), Dtekk – koncerty i DJ sety: ambient, experimental, techno

org. Pogotowie Kulturalno–Społeczne – Stadion Miejski w Białymstoku (wejście od ul. Ciołkowskiego), wstęp wolny

20.00 neTTheatre – Teatr w sieci powiązań, Centrum Kultury w Lublinie "Pudełko" – spektakl

org. Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku – Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, ul. Elektryczna 2, bezpłatne wejściówki

20.00 Oligarkh (RU) / Miss God (support) – koncerty

org. Białostocki Ośrodek Kultury – Klub Fama, ul. Legionowa 5, bezpłatne wejściówki

3 września (niedziela)

10.00-17.00 Sąsiedzi wyjechali do Treblinki – wystawa

org. Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej WIDOK, Białostocki Ośrodek Kultury – Białostocki Ośrodek Kultury / Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19, wstęp wolny

10.00-18.00 Open Group Ze względu na okoliczności (UA) – wystawa

org. Galeria Arsenał w Białymstoku – Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, wstęp wolny

10.00-15.00 Warsztaty rodzinne nad rzeką Białą

org. Fundacja Teatr Latarnia – Bulwar rzeki Białej, wstęp wolny

11.00 Open Group Ze względu na okoliczności (UA) – oprowadzanie autorsko-kuratorskie, tłum. na polski język migowy

org. Galeria Arsenał w Białymstoku – Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, wstęp wolny

12.00 "Uwaga! Granica" – dyskusja z udziałem artystów (wydarzenie towarzyszące) org. Galeria Arsenał w Białymstoku – Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, wstęp wolny

14.00-19.00 Bliscy sąsiedzi – mozaika kultur – strefa wydarzeń familijnych

org. Stowarzyszenie Kulturalne „Pocztówka” – Rynek Kościuszki, wstęp wolny

17.00 Teatr Aurora "Baśń o Curlonisie" – spektakl i spotkanie z artystami

org. Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku – Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, ul. Elektryczna 2, bezpłatne wejściówki

17.00 Potańcówka miejska z Live Orkiestra

org. Białostocki Ośrodek Kultury – park Zwierzyniecki, wstęp wolny

18.30 Sąsiedzi wyjechali do Treblinki – premiera katalogu wystawy i panel dyskusyjny

org. Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej WIDOK, Białostocki Ośrodek Kultury – Białostocki Ośrodek Kultury / Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19, wstęp wolny

19.00 Vocal Varshe i Adeb Chamoun (SY) "Noc Nigunów" – koncert

org. Muzeum Podlaskie w Białymstoku – Wielka Synagoga w Tykocinie, ul. Kozia 2, wstęp wolny, zapewniony przejazd w obie strony (ok. 50 miejsc) – bezpłatne wejściówki na przejazd dostępne w dniu koncertu w kasie kina Forum (ul. Legionowa 5), zbiórka o godz. 17.30 na placu przed Białostockim Ośrodkiem Kultury (ul. Legionowa 5).

20.00 Inny Wymiar Mody: Mykytyyuk & Yatsentyuk (UA), Vladislav Osipov (UA), Barbara Piekut, Wojciech Bokłago de Bof – pokazy mody

org. Stowarzyszenie na rzecz Muzeum Mody i Tekstyliów ITE w Białymstoku – Hala Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej, ul. Oskara Sosnowskiego 11, wstęp wolny

WEJŚCIÓWKI

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny, ale z powodu ograniczonej liczby miejsc w niektórych przypadkach obowiązują bezpłatne wejściówki. Uwaga! Jedna osoba może odebrać tylko dwie wejściówki!

Bezpłatne wejściówki obowiązują na:

* koncert Oligarkh / Miss God (2.09, godz. 20.00, klub Fama) – org. Białostocki Ośrodek Kultury – do odbioru od 18 sierpnia (I pula) i 25 sierpnia (II pula) – w kasie kina Forum, ul. Legionowa 5

* pokaz filmu „Zare” z muzyką na żywo Bei Ru (31.08, godz. 19.30, kino Forum) – org. Białostocki Ośrodek Kultury – do odbioru od 18 sierpnia (I pula) i 25 sierpnia (II pula) – w kasie kina Forum, ul. Legionowa 5

* koncert Ola Bilińska „Šulinys" / "Studnia” (1.09, godz. 18.00, BOK/CLZ, ul. Warszawska 19) – org. Towarzystwo Przyjaciół Kultury Żydowskiej – do odbioru od 18 sierpnia w BOK/CLZ, ul. Warszawska 19

* koncert Trio Mandili (31.08, godz. 20.30, OiFP, ul. Podleśna 2) – org. Towarzystwo Przyjaciół Kultury Żydowskiej – do odbioru od 18 sierpnia w OiFP, ul. Odeska 1, kasie kina Forum, ul. Legionowa 5 i kasie BOK/CLZ, ul. Warszawska 19

* spektakl „Gorycz” (31.08, godz. 18.00, OiFO, ul. Odeska 1) – org. Polski Teatr Tańca – do odbioru od 18 sierpnia w OiFP, ul. Odeska 1

* koncert Pieśni Piękne „W srebrze cały świat na opak” (1.09, godz. 18.00 i 21.00, Akademia Teatralna, ul. Sienkiewicza 14) – org. Stowarzyszenie Dziedzictwo Podlasia – do odbioru od 28 sierpnia w Akademii Teatralnej

* spektakl Mohylewski Obwodowy Teatr Lalek „Niebieska-Niebieska" / "Siniaja-Siniaja” (1.09, godz. 17.00 i 20.00, Białostocki Teatr Lalek, ul. Kalinowskiego 1) – org. Białostocki Teatr Lalek – do odbioru od 29 sierpnia w BTL

* spektakl „Puszczańskie opowieści” (2.09, godz. 15.00 i 18.00, BTL, ul. Kalinowskiego 1) – org. Kooperacja Flug – do odbioru od 29 sierpnia w BTL

* spektakl neTTheatre – Teatr w sieci powiązań, Centrum Kultury w Lublinie „Pudełko” (2.09, godz. 20.00, Teatr Dramatyczny, ul. Elektryczna 2) – org. Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku – do odbioru od 29 sierpnia w Teatrze Dramatycznym

* spektakl Teatr Aurora „Baśń o Curlonisie” (3.09, godz. 17.00, Teatr Dramatyczny) – org. Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku – do odbioru od 29 sierpnia w Teatrze Dramatycznym

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem