To już siódma edycja konkursu literackiego "Esperanto - mój kolorowy świat". Organizatorami są Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego oraz Białostockie Towarzystwo Esperantystów. "Wyborcza" patronuje wydarzeniu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Główne cele konkursu są jasne. Po pierwsze, ma krzewić ideę esperanta – języka zainicjowanego przez Ludwika Łazarza Zamenhofa – jako uniwersalnego, ponadregionalnego środka porozumiewania się ludzi. Po drugie, inspirować do czytania literatury pięknej. Po trzecie – stworzyć szansę na ujawnienie i pogłębianie talentów literackich. Wreszcie – po czwarte – konkurs ma być próbą oceny świata w kontekście wspólnego języka. Konkurs kierowany jest do osób, które ukończyły 15 lat.

Prace powinny być napisane samodzielnie – po polsku lub w esperanto – a ich objętość nie powinna przekroczyć trzech stron maszynopisu (po 1800 znaków każda). Można je składać do 31 października osobiście w „Esperanto-Libraro (w Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19 w godz. 13-17) lub przesłać na adres: Białostockie Towarzystwo Esperantystów, 15-001 Białystok 1, skrytka pocztowa 67.

Ogłoszenie wyników nastąpi 15 grudnia, w trakcie 18. Białostockich Dni Zamenhofa. Dla najlepszych autorów wyłonionych w konkursie „Esperanto – mój kolorowy świat” przewidziano nagrody rzeczowe. Prace przedstawione zostaną też w trakcie Białostockich Dni Zamenhofa i na facebooku białostockich esperantystów. Najlepsza praca pojawi się na internetowych stronach Gazety Wyborczej, Książnicy Podlaskiej i Białostockiego Towarzystwa Esperantystów.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.ksiaznicapodlaska.pl

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem