Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza najmłodszych i ich opiekunów do Strefy Zabaw. To ostatnia okazja w tym roku - najbliższa niedziela (27 sierpnia) będzie ostatnim dniem funkcjonowania Strefy Zabaw, która mieści się w hali lodowiska przy ul. 11 Listopada 28.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To jedyny w centrum miasta zadaszony plac zabaw. Można wybrać się tam w sobotę i niedzielę w godzinach 10.00-20.00.

– Na najmłodszych, za niewielką opłatą, czeka wiele atrakcji. Jest Strefa Malucha z placem zabaw, zjeżdżalnią, domkiem, catchballem, skaczącymi piłkami, pojazdami do zabawy i innymi grami oraz zabawkami – zachęca Anna Kowalska z białostockiego magistratu.

Ponadto do dyspozycji są pojazdy elektryczne na specjalnym torze, pneumatyczne boisko do gry w piłkę nożną dla ośmiu osób, dmuchana zjeżdżalnia, stoły do tenisa, stół z piłkarzykami, rekreacyjna trampolina, zestaw do turnball’a, potrójna ścianka wspinaczkowa o szerokości 3 m i wysokości 1,5 m.

Obok hali jest też parking, a w pobliżu przystanek autobusowy linii nr 8 i 10 oraz stacja BiKeR.

– To miejsce, gdzie niezależnie od pogody dzieci aktywnie i pożytecznie spędzają czas – mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Można tam spędzić czas w sposób nie tylko atrakcyjny, ale przede wszystkim bezpieczny. Warto odwiedzić Strefę Zabaw, zwłaszcza jeśli ktoś dotychczas nie korzystał z tej propozycji.

Od poniedziałku rozpoczną się prace przygotowujące halę do otwarcia lodowiska. Łyżwiarski sezon rozpocznie się w Białymstoku za tydzień – planowany termin otwarcia to 1 września.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem