Od maja w różnych częściach krajów rozbawieni festiwalowicze obsypują się barwnym proszkiem. W sobotę (26.08) Holi Festival Poland dotrze do Białegostoku. Przez pół dnia na plaży w Dojlidach trwać będzie szaleństwo kolorów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Festiwal korzysta po części z tradycji hinduskiego święta radości Holi, w trakcie którego świętujący obsypują się kolorowym proszkiem we wszystkich kolorach tęczy. Od maja do września odwiedza prawie 50 miejsc w Polsce. Białystok jest jednym z ostatnich przystanków. Zapowiada się kolorowy weekend – i ciepły, w sobotę pogoda znów ma przypominać letnią. Kilkugodzinna zabawa nad wodą to więc jedna z ostatnich szans na radosne i kolorowe łapanie umykających wakacji.

Holi Festival Poland odbędzie się na plaży w Dojlidach w godz. 16-21. To darmowa, plenerowa impreza muzyczna, w której uczestniczyć mogą absolutnie wszyscy, starsi, młodsi, całe rodziny z dziećmi.

Co 30 minut – na sygnał didżeja wszyscy obrzucają się proszkami w kolorach tęczy. Wstęp na festiwal jest darmowy. Jednak ci, którzy chcieliby obsypywać się proszkami będą mogli je nabyć na terenie imprezy w wyznaczonych do tego punktach.

– Proszki są w pełni nieszkodliwe dla człowieka, zmywalne z ciała, włosów i ubrań. W ich skład wchodzą barwniki spożywcze, talk i mąka – mówi Anna Kalinowska z biura prasowego festiwalu.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem