Jak informuje Główny Lekarz Weterynarii, stwierdzono siedemdziesiąte szóste i siedemdziesiąte siódme ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Polsce - w województwach podlaskimi i lubelskim.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To kolejne przypadki od dnia stwierdzenia występowania w Polsce ASF, czyli od 17 lutego 2014 r.

Siedemdziesiąte szóste ognisko (pięćdziesiąte trzecie w tym roku) stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF (Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach) w gospodarstwie, w którym utrzymywano 19 świń, położonym w gminie Rajgród (powiat grajewski, województwo podlaskie). Gospodarstwo jest położone w obszarze zagrożenia. Siedemdziesiąte siódme ognisko ASF natomiast stwierdzono w gospodarstwie, w którym utrzymywano 25 świń. Położone jest w gminie Biała Podlaska (powiat bialski, województwo lubelskie). Gospodarstwo to również jest położone w obszarze zagrożenia.

W gospodarstwach, w których wyznaczono ogniska ASF, wdrożone zostały procedury związane z likwidacją choroby.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem