Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski ogłosił dziś wieczorem na Twitterze, że jutro (17.08) złoży do przewodniczącego Rady Miejskiej wniosek do zwołanie nadzwyczajnej sesji rady miejskiej. Chce, aby z białostockiego budżetu przeznaczono 300 tysięcy złotych na pomoc poszkodowanym podczas wichury na Pomorzu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W rozmowie z „Wyborczą” prezydent Truskolaski powiedział:

– Rodzaj klęski żywiołowej na Pomorzu jest ogromny. Pomoc zaoferowana przez stronę rządową wydaje się niewystarczająca, tak przynajmniej mówi w mediach sołtys miejscowości Rytel. Solidaryzowalibyśmy się w wypadku klęsk żywiołowych występujących w Polsce już nie po raz pierwszy. Przypomnę, że pomagaliśmy m.in. w remoncie szkoły w Sandomierzu po powodzi. Z sygnałów jakie do mnie dotarły powstała wśród białostoczan potrzeba takiego gestu solidarności także w tym wypadku. Myślę, że to byłby właśnie gest międzyludzkiej solidarności. Kwota może nie jest jakaś olbrzymia, ale gdyby i inne miasta podobnie postąpiły, to byłyby dziesiątki milionów złotych. Od grosza do grosza i to serce pomocowe będzie bić żywiej.

Suszek powiat Chojnice, nadleśnictwo Rytel. Dom z którego nawałnica zdmuchnęła dach. 12 sierpnia 2017
Suszek powiat Chojnice, nadleśnictwo Rytel. Dom z którego nawałnica zdmuchnęła dach. 12 sierpnia 2017  Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Wyborcza.pl

Przewodniczący rady miejskiej na zwołanie sesji nadzwyczajnej na wniosek prezydenta ma tydzień. Jest więc szansa, że mogłaby się ona odbyć w pierwszej połowie przyszłego tygodnia. 300 tys. zł, o które zabiega prezydent miałoby pochodzić z budżetu (oszczędności) jakimi dysponuje departament pomocy społecznej urzędu miejskiego. Zmian w tegorocznym budżecie mogą dokonać radni.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem