Podobnie jak w ubiegłym roku, psy z białostockiego Schroniska dla Zwierząt wezmą udział w Podlaskim Śniadaniu Mistrzów, które w sobotę (12.08) odbędzie się w ogrodach Pałacu Branickich.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Podczas śniadania będzie można poznać ponad trzydzieści psiaków. Wolontariuszki i wolontariusze zapraszają mieszkanki i mieszkańców z rodzinami, przyjaciółmi i w pojedynkę, tych którzy szukają czterołapych do pokochania i tych, którzy lubią psy, ale też tych, którzy chcieliby się do nich przekonać. Chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania, a psiaki mają chętnie podać łapę i dadzą się pogłaskać za uchem. Być może właśnie w Ogrodach Branickich któryś czworonóg skradnie komuś serce.

– Większość ludzi, nigdy nie odwiedziła schroniska, a nawet jeśli, to nasi podopieczni inaczej wyglądają zza krat. Dzięki takim imprezom, ludzie mogą poznać nasze psy, dotknąć, pogłaskać. Poza schroniskiem także nasze psy są piękniejsze, bo daleko od schroniskowej codzienności – są szczęśliwsze – mówi koordynatorka wolontariatu w białostockim schronisku Justyna Januszyk. Psiaki na Podlaskim Śniadaniu Mistrzów będzie można spotkać w godzinach 10-16. W razie dodatkowych pytań kontakt do koordynatorki wolontariatu: 505 806 413 (Justyna Januszyk).

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem