W czwartek przez Polskę przetaczają się burze. Od godziny 10, według Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, w naszym regionie mogą pojawić się gwałtowne opady deszczu, lokalnie nawet do 30 mm, grad oraz silne porywy wiatru do 80 km/h.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W Białymstoku i województwie podlaskim upał raczej w czwartek nie będzie nam doskwierał. IMGW wydał dziś ostrzeżenia najwyższego, trzeciego stopnia – z powodu upałów – dla województw lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i małopolskiego.

Mieszkańcy naszego regionu muszą natomiast uważać na gwałtowne burze z gradem. Obowiązuje u nas ostrzeżenie pierwszego stopnia. Dotyczy ono wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia.

Radar burz - zobacz, gdzie są burze w Polsce

Burzę najlepiej jest przeczekać w budynku lub w samochodzie, jeśli jesteśmy w trakcie podróży. W trakcie wyładowań należy unikać otwartych przestrzeni, nie wolno kłaść się na ziemi lub chować pod drzewami i słupami elektrycznymi.

Informacje o tym, gdzie w tej chwili znajduje się burza – a dokładnie, gdzie dochodzi do wyładowań – można znaleźć na specjalnych stronach internetowych. Pozwalają one sprawdzić między innymi w jakim kierunku przesuwa się burza i kiedy dotrze do nas.

Radar burz - mapa interaktywna

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem