4,3 tys. paczek papierosów próbował przemycić do Polski w swoim samochodzie 42-letni obywatel Białorusi. Plany pokrzyżowali mu celnicy z polsko-białoruskiego przejścia granicznego w Kuźnicy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Kuźnicy wytypowali do szczegółowej kontroli samochód osobowy mazda. Przy próbie zatrzymania pojazdu przez funkcjonariusza kierowca nie zatrzymał się we wskazanym miejscu, omijając funkcjonariusza i zwiększając prędkość próbował opuścić teren przejścia granicznego. Dzięki uruchomieniu systemu antyucieczkowego i zablokowaniu wyjazdu ucieczka została udaremniona – relacjonuje Radosław Hancewicz, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Przemyt papierosów
Przemyt papierosów  Fot. KAS Białystok

Podczas kontroli pojazdu 42-latka funkcjonariusze ujawnili ponad 4300 paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy. Straty skarbu państwa w wyniku ewentualnego wprowadzenia tych papierosów na rynek wyniosłyby blisko 100 tys. zł.

Wobec Białorusina wszczęto postępowanie karne skarbowe. Funkcjonariusze zatrzymali nielegalny towar oraz zabezpieczyli przerobiony do przewozu kontrabandy samochód.

Za przemyt i próbę ucieczki został wystosowany wniosek skutkujący pozbawieniem wjazdu na teren RP, ponadto mężczyźnie grozi wysoka kara grzywny, przepadek papierosów oraz utrata pojazdu.

Przemyt papierosów
Przemyt papierosów  Fot. KAS Białystok

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem