Łomżyńscy policjanci przechwycili 250 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz ponad 15 kilogramów suszu krajanki tytoniowej. Zatrzymany 24-latek nielegalną kontrabandę przewoził taksówką.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Łomżyńscy policjanci na jednej z osiedlowych ulic zatrzymali do kontroli pojazd TAXI.

– Według mundurowych samochodem miała przemieszczać się osoba posiadająca nielegalną kontrabandę. I rzeczywiście, okazało się, że 24–letni mieszkaniec gminy Piątnica zamawiając kurs u przewoźnika zapomniał wspomnieć o swoim nielegalnym bagażu. Po umieszczeniu pakunków w bagażniku polecił zawieźć się we wskazane wcześniej miejsce. Do celu nie dojechał – relacjonują funkcjonariusze z biura prasowego komendy wojewódzkiej.

Nielegalne papierosy i susz tytoniowy
Nielegalne papierosy i susz tytoniowy  Fot. KWP w Białymstoku

Policjanci podczas wykonywanych czynności, ujawnili 250 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz prawie 15,40 kilogramów suszu krajanki tytoniowej.

Jak wynika ze wstępnych szacunków, wprowadzenie na rynek zarekwirowanych papierosów bez znaków skarbowych akcyzy naraziłoby Skarb Państwa na straty w wysokości blisko 17 tysięcy złotych.

Właściciel zabezpieczonych przez mundurowych papierosów, za swoje postępowanie odpowiadać będzie teraz przed sądem.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem