Od poniedziałku (7 sierpnia) drogowcy wchodzą na ulicę Wiewiórczą. Przez dwa tygodnie kierowcy poruszający się w tym rejonie muszą liczyć się z utrudnieniami.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Polegać będą one na wprowadzeniu ruchu wahadłowego ze względu na zawężenie jezdni do jednego pasa ruchu – informuje Agnieszka Błachowska z białostockiego magistratu.

Prace prowadzone będą etapowo. Najpierw drogowcy wejdą na odcinek od drogi dojazdowej do firmy Zieleń Miejska do ul. Sokolej. Obowiązywać będzie tam zakaz skrętu w prawo z ul. Sokolej w ul. Wiewiórczą. W trakcie drugiego etapu, budowlańcy zajmą się odcinkiem od ul. Sokolej do wlotu nowo budowanej drogi 18KD-D. Tam z kolei obowiązywać będzie zakaz skrętu w lewo z ul. Sokolej w ul. Wiewiórczą.

– Powyższe utrudnienia wynikają z prac związanych z budową sieci kanalizacji deszczowej w ramach inwestycji „Budowa ulicy 18KD-D na odcinku od ul. A. Mickiewicza do ul. Wiewiórczej w Białymstoku wraz z budową infrastruktury technicznej” – dodaje Błachowska.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem