Policjanci z Wasilkowa zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzie z w豉maniem m.in. do puszek parafialnych jednego z ko軼io堯w z terenu powiatu bia這stockiego. 18-letni mieszkaniec Opola i 19-letni bia這stoczanin us造szeli ju zarzuty.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na terenie jednej z parafii przynależnych do gminy Wasilków, pod koniec lipca, doszło do serii włamań do puszek parafialnych, a także do uszkodzenia kościelnego witrażu. Duchowni oszacowali straty na co najmniej 4,5 tysiąca złotych.

– Podejrzani zostali zatrzymani. Jednym ze sprawców okazał się 18-letni mieszkaniec Opola, drugim 19-letni białostoczanin. W przypadku opolanina okazało się, że mężczyzna ten, również w lipcu, dokonał jeszcze dwóch innych kradzieży, tj. laptopa oraz roweru – mówią policjanci z biura prasowego komendy wojewódzkiej.

Do przedstawionych zarzutów kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia 18-latek przyznał się w minioną niedzielę. Decyzją sądu mężczyzna trafił na 3 miesiące do policyjnego aresztu. 19-letniemu białostoczaninowi natomiast przedstawiony został wczoraj zarzut kradzieży z włamaniem.

Teraz 18 i 19-latek, za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, odpowiedzą przed sądem.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Wi璚ej
Komentarze
Zaloguj si
Chcesz do陰czy do dyskusji? Zosta naszym prenumeratorem