Od wtorku (1.08) na citylightach w Białymstoku będzie można zobaczyć Joannę Kozłowską, która prowadzi blog i klub kolacyjny "Na cztery widelce", warsztaty kulinarne oraz organizuje Podlaskie Śniadanie Mistrzów. Rusza ostatnia już - za to najbardziej soczysta i apetyczna - kampania promocyjna zwycięzców tegorocznej edycji Przystanku Młodzi.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Billboardy z Joanną Kozłowską będą wisiały od 1 do 15 sierpnia w takich lokalizacjach jak: ul. Legionowa, przy roku Akademickiej czy skrzyżowaniu z Rynkiem Siennym, Liniarskiego, M. Skłodowskiej-Curie (przy budynku NOT; przy uniwersytecie i przy Hortexie), albo na rogu Sienkiewicza i Jurowieckiej.

To już trzecia w tym sezonie kampania w ramach naszego plebiscytu Przystanek Młodzi. Wcześniej na citylightach prezentowaliśmy Magdalenę Toczydłowską-Talarczyk, ilustratorkę i graficzkę, prezeskę fundacji artLab, która organizuje festiwal „Otwarte!”. Jej kampania trwała od 1 do 15 lipca. Następnie miasto opanował Adam Zdanowicz, twórca customowych rowerów jak dzieła sztuki pod marką Mad Bicycles. Jego kampania trwa od 16 do 31 lipca.

Wyjątkowy plebiscyt, wyjątkowi ludzie

W dziesiątej edycji akcji „Gazety Wyborczej” wyłoniliśmy osoby najbardziej kreatywne, zarażające swoją pasją, potrafiące przekuć pomysł w namacalny sukces, których działalność i inicjatywy wzbogacają lokalny krajobraz. Tym razem „Świadectwa Otwartego Umysłu” trafiły aż do 15 osób, m.in. dlatego, że zespołowo nagrodziliśmy czteroosobowy Teatr Papahema, a także duet sportowy: olimpijczyka Wojciecha Nowickiego i Malwinę Wojtulewicz-Sobierajską – jego trenerkę.

Trójka głównych zwycięzców plebiscytu to osoby wyjątkowe, i wyjątkowo przez nas rokrocznie nagradzane – kampanią promocyjną w przestrzeni miejskiej, która nagłaśnia ich inicjatywy, wspiera ich w tym co robią i dodatkowo uświadamia odbiorcom, że są związani z miastem i to jemu oddają swoją dobrą energię.

Trzecie Podlaskie Śniadanie Mistrzów już za moment

Citylighty opracowane wspólnie z Joanną Kozłowską informują, że została ona nagrodzona „za rozsmakowanie w Podlasiu i promocję najlepszych lokalnych producentów, czyli za Podlaskie Śniadanie Mistrzów, które pokochały setki białostoczan”.

Pochodząca z Supraśla Joanna Kozłowska rozkręciła wyjątkową imprezą kulinarną w Białymstoku – bo nie tylko daje ona szansę wystawcom na sprzedaż ich produktów, ale też integruje ludzi wokół kuchni i smaku. Organizuje ją zupełnie oddolnie. Impreza jest komercyjna jedynie w ten sposób, że wystawcy muszą zarobić na produkty, prąd i dzierżawę terenu, ale z jej strony jest to działanie społeczne. Zależy jej, by dzięki Podlaskiemu Śniadaniu Mistrzów wypromować podlaskie jedzenie, świetne lokalne restauracje i młode firmy z nowymi produktami.

Trzecia edycja tego wydarzenia szykuje się już za niecałe dwa tygodnie. 12 sierpnia, od godz. 10 w Ogrodach Pałacu Branickich zaroi się od białostoczan, z całymi rodzinami, czworonogami, kocykami i szampańskich humorach. Najlepsze restauracje z Białegostoku i okolic przygotowały na piknik specjalne śniadaniowe menu. Nie zabraknie aromatycznej kawy, lemoniad, czegoś na słodko i propozycji dla wegan. Podlaski związek hodowców kóz i owiec przygotuje specjalne pokazy kulinarne. O przyjemną muzykę w strefie chilloutu zadba INNA BAJKA Resto Bar, a na poranną jogę zaprosi Fitosfera. Najmłodszymi, jak co roku, zajmie się niezastąpiona Pomysłowa Kredka, a dodatkową rozrywką dla melomanów będzie piknikowa, sielankowa strefa Up To Date Festival. Tak, jak przed rokiem, wolontariusze ze Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku zabiorą na spacer po parku psiaki czekające na adopcję. Wejście na piknik – od strony ul. Legionowej, wstęp oczywiście wolny.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem