W Białymstoku, od piątku trwa finałowy turniej tegorocznej Plaży Open. Po wczorajszych eliminacjach zawodnicy w sobotę przystąpili do rywalizacji o zwycięstwo i punkty mistrzostw Polski w siatkówce plażowej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W eliminacjach mężczyzn wystartowało dwadzieścia sześć męskich par. Do kolejnego etapu, w sobotę, zakwalifikowało się 16 zespołów. Awans zapewnili sobie między innymi zwycięzcy łódzkiego turnieju.

– Już to z nas zeszło, cieszyliśmy się przez trzy dni, a teraz już skupiamy się na kolejnym turnieju – powiedział portalowi plazaopen.pl po zwycięskim meczu Michał Tomczak, a jego partner, Rafał Maluchnik dodał: – W piątek warunki atmosferyczne były bardzo trudne, więc cieszymy się, z awansu do turnieju finałowego. To może być nasz ostatni występ w tym roku, gdyż za chwilę zaczynamy przygotowania do sezonu halowego, więc przede wszystkim chcemy zagrać jak najlepiej.

Spośród wszystkich par startujących w eliminacjach kobiet tylko jedna para pożegnała się ze zmaganiami na dojlidzkiej plaży.

Białystok, Dojlidy finał turnieju Plaża Open
Białystok, Dojlidy finał turnieju Plaża Open  Fot. Grzegorz Dąbrowski

Turniej główny kobiet: R1. Magdalena Saad/Izabela Błasiak R2. Aleksandra Zdon/Paulina Biranowska R3. Sandra Szychowska/Magdalena Rapacz-Matras R4. Agnieszka Adamek/Natalia Gruszczyńska R5. (Dzika Karta): Aleksandra Chyła/Dominika Horbacz R6. Michalina Tokarska/Justyna Tylutki R7. Katarzyna Szałankiewicz/Joanna Wiatr R8. Martyna Kłoda/Dorota Strąg R9. Agnieszka Radkowiak-Kiedacz/Justyna Tomala R10. Joanna Karasiewicz/Agnieszka Wołoszyn R11. Marta Pietroczuk/Karolina Baran R12. Kinga Legieta/Marta Łodej R13. Karolina Kirszenstein/Paulina Majkowska R14. Julia Gierczyńska/Patrycja Jundziłł R15. Anna Sulej/Kinga Pakuła R16. Aleksandra Świątkowska/Małgorzata Kaczorowska

Białystok, Dojlidy finał turnieju Plaża Open
Białystok, Dojlidy finał turnieju Plaża Open  Fot. Grzegorz Dąbrowski

Turniej główny mężczyzn: R1. Piotr Łukasik/Marcin Ociepski R2. Adam Parcej/Bartłomiej Dzikowicz R3. Roman Andrys/Adam Andrys R4. Jędrzej Brożyniak/Piotr Janiak R5. (Dzika Karta): Marcin Brzeziński/Sebastian Kaczmarek R6. Michał Kądzioła/Bartek Malec R7. Bartłomiej Kiernoz/Jakub Zdybek R8. Martin Chiniewicz/Michał Korycki R9. Bartosz Lewicki/Tomasz Maziarek R10. Mateusz Łysikowski/Mateusz Paszkowski R11. Kuba Czubiński/Mateusz Zarankiewicz R12. Rafał Maluchnik/Michał Tomczak R13. Arnas Rumsevicius/Edvinas Vaskelis R14. Bartosz Kujawski/Bartosz Janeczek R15. Maciej Stępień/Robert Kozłowski R16. Mateusz Zięba/Paweł Pietkiewicz

Plaża Open to projekt, którego historia sięga 2008 r., kiedy zorganizowano towarzyskie mecze w Cieszynie. Z czasem przybrał on formę cyklu rozgrywek rangi Mistrzostw Polski. Udział w tych zmaganiach to możliwość zdobywania punktów, które są potrzebne, by zakwalifikować się do finałowego turnieju o medale dla najlepszych w kraju. Wśród zawodników startujących w Plaży Open można wymienić wiele znanych nazwisk. Zwyciężczynią turniejów jest znana m.in. z białostockich parkietów Magdalena Saad. W zeszłych latach startowali także: Daniel Pliński, Marcin Wika, Dominik Witczak. Dyrektorem sportowym Plaży Open jest Marcin Prus. Współorganizatorem imprezy jest Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Białystok, Dojlidy finał turnieju Plaża Open
Białystok, Dojlidy finał turnieju Plaża Open  Fot. Grzegorz Dąbrowski

PROGRAM NIEDZIELA (30 lipca)

9:00 Ćwierćfinały (z prawej strony drabinki) kobiet/mężczyzn

10:00 – 13:00 E-Plaża Open

10:30 PÓŁFINAŁY kobiet i mężczyzn

12:00 Mecze o III miejsce kobiet i mężczyzn

13:45 FINAŁ kobiet (Live TVP SPORT)

16:40 ZUMBA

14:45 FINAŁ mężczyzn (Live TVP SPORT)

15:35 Oficjalne zakończenie

15:50 Konferencja prasowa z udziałem zwycięzców

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem