Podczas patrolu aktywist闚 Obozu dla Puszczy w jednym z rejon闚 Puszczy Bia這wieskiej (na drodze z Bia這wie篡 do Narewki) w sobot (29.07) przed po逝dniem zosta pobity operator telewizji Polsat, kt鏎y dokumentowa akcj aktywist闚.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Patrol aktywistów sprawdzał, czy w puszczy – mimo wezwania przez Europejski Trybunał Sprawiedliwości do natychmiastowego wstrzymania wycinki – nadal dochodzi do cięć.

Trybunał Sprawiedliwości zakazuje wycinki w Puszczy Białowieskiej

Jak powiedział „Wyborczej” uczestniczący w patrolu Adam Bohdan z fundacji Dzika Polska, do grupy obrońców puszczy podjechał samochód. Wysiedli z niego dwaj mężczyźni, tzw. zule, czyli pracownicy Zakładu Usług Leśnych. Zaatakowali operatora Polsatu i zabrali mu kamerę.

Po godz. 12 pobity operator czekał na drodze na policję i pogotowie. Napastnicy w tym czasie wrócili, wyrzucili zniszczoną kamerę – bez karty pamięci.

Sołtysi z Puszczy Białowieskiej na "spontaniczny" ratunek Szyszce?

Policja zatrzymała sprawców pobicia w Białowieży. To 22- i 47-letni mieszkańcy powiatu białostockiego. Mundurowi nie wiedzą jeszcze, jakie zarzuty zostaną postawione sprawcom pobicia. 

- Pokrzywdzony nadal przebywa w szpitalu, nadal są wykonywane badania, a stan jego zdrowia oraz jego zeznania będą kluczowe dla treści sformułowanych zarzutów - mówi nadkomisarz Tomasz Krupa, rzecznik podlaskiej policji.

Nie wiadomo również, czy zastosowany zostanie środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego. 

- Wszystko zależy od wagi czynów, od tego jaki usłyszą zarzut, a to się wyjaśni, gdy będziemy znali obrażenia pokrzywdzonego i będziemy mieli zebrany pełny materiał dowodowy w tej sprawie. Trwają poszukiwania karty pamięci kamery, przeszukano już  samochód sprawców - wyjaśnia Krupa.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Miko豉j Chrzan poleca
Wi璚ej
  Komentarze
  Zaloguj si
  Chcesz do陰czy do dyskusji? Zosta naszym prenumeratorem
  Na razie tylko bij...za jaki czas po prowadzeniu gdzie si tylko da "pod貫j zmiany" b璠 mordowa bo faszy軼i tak maj......ju w biblii pisano "strze盧ie si fa連zywych prorok闚" wypisz wymaluj pisali o zgredzia造m niskolocie....
  ju ocenia貫(a)
  1
  0
  Dobra zmiana bezprawia,mafia przej窸a polskie lasy na w豉sno嗆,postanowi豉 je wyci望 spieni篹y i podzieli si kas
  ju ocenia貫(a)
  1
  0
  PiSowskie le郾e byd這. Zb鎩e Szyszki. Prokuratura oczywi軼ie uzna znikom szkodliwo嗆, bo przecie dzeinnikarz jeszcze zyje.
  ju ocenia貫(a)
  1
  0
  No i co Panie Szyszko (KSYWA PROFESOR) pos逝gujemy si boj闚kami.Ni瞠j upa嗆 nie mo積a m鎩 Pnie. Co jeszcze zrobisz dla tej kasy zb鎩u.
  ju ocenia貫(a)
  1
  0
  Za panowania B豉szczaka Policja jest nie potrzebna bo jest tak bezpiecznie......pod豉 zmiana
  ju ocenia貫(a)
  0
  0
  Gdzie jest POLICJA ?????????????????????????????? Co robi POLICJA ????????????????????????????????????????? Tylko dobre wra瞠nie ?????????????????????????????????? Ju powinni鄉y zna imiennie tych pan闚 簑l-i i widzie ich bu嶔i !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ju ocenia貫(a)
  0
  0
  Boj闚ki pana Sz przechodz do ataku? Haniebne.
  ju ocenia貫(a)
  0
  0
  Do piek豉 antypolskie prokaczy雟ko-sowieckie k...wy! I tyle w temacie szyszko-kreatur.
  ju ocenia貫(a)
  0
  0