Ten artyku czytasz w ramach bezp豉tnego limitu

Patrol aktywistów sprawdzał, czy w puszczy – mimo wezwania przez Europejski Trybunał Sprawiedliwości do natychmiastowego wstrzymania wycinki – nadal dochodzi do cięć.

Trybunał Sprawiedliwości zakazuje wycinki w Puszczy Białowieskiej

Jak powiedział „Wyborczej” uczestniczący w patrolu Adam Bohdan z fundacji Dzika Polska, do grupy obrońców puszczy podjechał samochód. Wysiedli z niego dwaj mężczyźni, tzw. zule, czyli pracownicy Zakładu Usług Leśnych. Zaatakowali operatora Polsatu i zabrali mu kamerę.

Po godz. 12 pobity operator czekał na drodze na policję i pogotowie. Napastnicy w tym czasie wrócili, wyrzucili zniszczoną kamerę – bez karty pamięci.

Sołtysi z Puszczy Białowieskiej na "spontaniczny" ratunek Szyszce?

Policja zatrzymała sprawców pobicia w Białowieży. To 22- i 47-letni mieszkańcy powiatu białostockiego. Mundurowi nie wiedzą jeszcze, jakie zarzuty zostaną postawione sprawcom pobicia. 

- Pokrzywdzony nadal przebywa w szpitalu, nadal są wykonywane badania, a stan jego zdrowia oraz jego zeznania będą kluczowe dla treści sformułowanych zarzutów - mówi nadkomisarz Tomasz Krupa, rzecznik podlaskiej policji.

Nie wiadomo również, czy zastosowany zostanie środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego. 

- Wszystko zależy od wagi czynów, od tego jaki usłyszą zarzut, a to się wyjaśni, gdy będziemy znali obrażenia pokrzywdzonego i będziemy mieli zebrany pełny materiał dowodowy w tej sprawie. Trwają poszukiwania karty pamięci kamery, przeszukano już  samochód sprawców - wyjaśnia Krupa.

Czytaj ten tekst i setki innych dzi瘯i prenumeracie

Wybierz prenumerat, by czyta to, co Ci ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakuj帷e reporta瞠 i porady ekspert闚 w sprawach, kt鏎ymi 篡jemy na co dzie. Do tego magazyny o ksi捫kach, historii i teksty z medi闚 europejskich. Zrezygnowa mo瞠sz w ka盥ej chwili.