W Białymstoku będzie jeszcze bardziej kolorowo. Magistrat ogłosił właśnie konkurs na kolejne nasadzenia oraz na konserwację zieleni - na skarpie przy białostockiej katedrze.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Zamówienie na trzy następne sezony do 2020 roku obejmuje wykonanie nasadzeń roślin i ich pielęgnację w kwietnikach na terenie miasta oraz kompleksową konserwację zieleni na skarpie przy kościele katedralnym i placu im. Andrzeja Piotra Lussy – informuje Agnieszka Błachowska z departamentu komunikacji społecznej białostockiego urzędu miejskiego.

W ramach umowy rośliny mają zostać posadzone w kwietnikach, donicach, konstrukcjach zawieszanych na słupach oświetleniowych. Miasto zostanie udekorowane m.in. pelargoniami, surfiniami, fuksjami, nemezjami, begoniami i lobeliami. W stojących donicach kwiaty będą sadzone trzykrotnie. Najpierw będą rosły w nich bratki, stokrotki, prymule i jaskry, a potem inne kwiaty jednoroczne i dwuletnie. Wykonawca musi zapewnić właściwy montaż i demontaż donic oraz ich przechowywanie, jak również pielęgnację roślin.

Opieka nad skarpą ma objąć m.in. odchwaszczanie, nawożenie, cięcia sanitarne zieleni, uzupełnianie ściółki.

Każdego lata w Białymstoku sadzone są też krzewy i drzewa. Do wtorku (25.07) do urzędu mogły zgłaszać się firmy zainteresowane dostawą i posadzeniem drzew liściastych i krzewów iglastych na terenie Parku Planty. Planowane są tam nasadzenia 48 lip drobnolistnych i 182 cisów pośrednich.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem