Środowisko oenerowskie i związane z posłem Andruszkiewiczem ewidentnie sugeruje swoim zwolennikom konieczność fizycznej konfrontacji z obrońcami niezależności sądów i demokracji demontowanej przez PiS. Jako argument wykorzystują wyimaginowaną próbę tworzenia "majdanu" w Polsce.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na twitterowym profilu ONR widnieje: „Jeśli Soros i jego psy będą chcieli montować w Polsce Majdan muszą liczyć się ze zdecydowaną reakcją”. Wpis opatrzyli hasztagami: #StopMajdan oraz #PreczZSorozem. Z kolei na Twitterze Brygady Podlaskiej ONR pojawiały się wpisy: „Jeżeli jakikolwiek kapitał będzie próbował nastawiać Polaków przeciwko Polakom to się zdziwią. Bo Polacy to rozumny Naród”, „Jeżeli w PL dojdzie do rozlewu krwi, a wszystko na to wskazuje, to winna będzie opozycja a nie oprawcy. To oni podsycają spiralę nienawiści”.

Podlaski poseł klubu Kukiz 15 Adam Andruszkiewicz, szef stowarzyszenia Endecja, były prezes Młodzieży Wszechpolskiej napisał natomiast z wyraźną sugestią dotyczącą przygotowań do konfrontacji: „Dziś pojawiła się informacja, że pewna wpływowa Fundacja powiązana z Sorosem przygotowuje plany organizacji „polskiego majdanu” czyli w skrócie masowych protestów ulicznych, które z pomocą zagranicy obalą polski rząd. W związku z powyższym, po weekendzie złożę interpelację do odpowiednich ministerstw i służb. Będę domagał się szczegółowych kontroli tej fundacji, a jeśli plany wywołania zamieszek w Polsce okażą się prawdziwe, także konsekwencji karnych. Nie możemy za wszelką cenę dopuścić, aby Soros, Juncker, TVNy i inne tego typu media, doprowadziły do rozlewu polskiej krwi. Jednak polski rząd nie może się też biernie przyglądać takim planom. Każdy, kto publicznie wzywa do „majdanu” w Polsce (czyli rozlewu krwi) musi zacząć ponosić konsekwencje. Nieważne czy robi to Tomasz Lis, czy jakiś ważny polityk – powinni być ścigani karnie”. Bo jeśli nie będziemy teraz reagować, to w pewnym momencie będzie za późno. Poleje się krew, organizacje międzynarodowe zażądają ustąpienia rządu i nowych wyborów, a Tusk i Soros zrobią wszystko, by przejąć naszą kochaną Polskę. Nie pozwólmy na to!!! Bądźmy mądrzy przed szkodą!!! Działamy.”

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Kaczyński spuszcza pieski ze smyczy, próbuje nas zastraszyć. NIE uda się.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  zbrojne ramię PIS ale ten Andruszkiewicz to jakaś zwyczajna Morda
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Miernoty (P)osły andruszkiewicze i inne prawicowe pieski na garnuszku putina mogą sobie napinać się na necie po w konfrontacji z wk.rwionym narodem zostaną zmieceni razem z pisuarami z powrotem do rynsztoka skąd przybyli :lol:.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  O ktorej dzis jest manifestacja ONR?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Zwykły agent wpływu. Nie trzeba chyba wskazywać skąd finansowany. Chociaż może tylko "pożyteczny idiota".. w sumie to drugie jest realniejsze.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0