Komuniści, esbecy, zdrajcy dzisiaj z pieśnią na ustach "Wyrwij murom zęby...". Czy jest gdzieś jeszcze granica hipokryzji i szyderstwa. Precz z łotrami - te słowa napisał na Twitterze współkierujący polskimi służbami mundurowymi w Polsce poseł PiS Jarosław Zieliński.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Twitterowy wpis wiceministra spraw wewnętrznych i administracji pojawił się w chwili, kiedy on i jego towarzyszki i towarzysze z PiS dokonywali w Sejmie zamachu na Sąd Najwyższy, kiedy trwał kolejny akt pacyfikacji demokracji w Polsce w ramach tworzenia totalitarnego, PiS-owskiego państwa.

Słowa Zielińskiego są haniebne nie tylko dlatego, że mają utwierdzić miliony Polek i Polaków, że przynależą do gorszego sortu – wypchnąć ich poza margines publicznej debaty i decydowania o sobie i Polsce – ale są próbą zastraszenia obywateli Rzeczypospolitej przez jednego z głównodowodzących resortem siłowym, a dla jego funkcjonariuszy wyraźnym znakiem, jak traktować zwartą opozycję, jaką stanowi wobec PiS-owskiej dyktatury większość narodu.

Są też swego rodzaju lizusowską erratą do sławetnej – w najgorszym sensie – sejmowej wypowiedzi wodza Kaczyńskiego o kanaliach i zdradzieckich mordach. Obserwując PiS-owską scenę polityczną – także na polu podlaskich działań Zielińskiego – można wywnioskować, że to jego karygodne (sic!) dopowiedzenie jest wynikiem obrony własnej pozycji w oczach Kaczyńskiego, którego już od dłuższego czasu drażnią – jak mawia młodzież – lanserskie zachowania Zielińskiego (np. sławetna twórczość epistolarna przy wszelkich okazjach, kierowana do różnorakich środowisk: nauczycieli, młodzieży itp.).

Zieliński ma odwagę pisać teraz o szyderstwie, hipokryzji i łotrach – o większości Polaków, bo jakiekolwiek odsunięcie na boczny tor na razie mu nie grozi – nie w tym momencie, kiedy w otchłań popada polska demokracja. Sytuacja w Polsce, do której doprowadził prezes Kaczyński, za to daje mu szansę na poprawienie notowań, na ustawienie się w pierwszym szeregu – jak to było fizycznie podczas ostatniej miesięcznicy smoleńskiej przed Pałacem Prezydenckim.

Fragment pieśni Jacka Kaczmarskiego, którą przywołuje Zieliński dla swojej osobisto-polityczno-lizusowskiej retoryki, perfidnie zmanipulował. O „zęby krat” w niej chodzi, za którymi – zdaje się – chętnie zobaczyłby miliony Polaków, a które sam chciałby w pierwszym szeregu stawiać, które dla niego samego nie będą zagrożeniem, bo wszak stają się własnością jego formacji.

Do czasu.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Spaślak ,coraz grubszy się robi .Może pęknie tego wszyscy mu życzymy.Pozdrawiam.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  PIERWOTNIAK!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Zieliński - jeszcze zzieleniejesz.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Tępy prostak to za mało powiedzieć ! Na temat hipokryzji niech nie zbiera głosu. Obrzydliwy , spasiony nieuk.!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  "...ale są próbą zastraszenia obywateli Rzeczypospolitej przez jednego z głównodowodzących resortem siłowym...". Powiedziałbym jest gorzej. Takie słowa w ustach prominentnego polityka władz to powód do dalszej radykalizacji nastrojów. Powiedział kiedyś poeta "gwałt niech się gwałtem odciska" i słowa te nie wzięły wtedy się znikąd... Te słowa będą kiedyś panu Zielińskiemu i dzisiejszym władzom przypominane tak, jak dzisiaj przypomina się słowa niegdysiejszej władzy "zaplute karły reakcji"...
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Too much sugar!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  a czego po nim się można spodziewać? to jakiś polonista a policją się zajmuje- tak jak widzimy. tylko grubszy się robi
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Czego wymaga o tej części suwerena , który utrzymuje PiS, bo chyba nie moherby z Rydzykiem !
  już oceniałe(a)ś
  0
  0