Przemyt 18,5 tys. paczek papierosów udaremnili funkcjonariusze podlaskiej KAS z Kuźnicy. Kontrabandę wartą ćwierć miliona złotych mundurowi znaleźli w przerobionym białoruskim busie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z przejścia granicznego w Kuźnicy szczegółowo skontrolowali osobowego forda transita, którym podróżował 50-letni obywatel Białorusi. Podczas sprawdzania busa okazało się, że w przystosowanym do przemytu samochodzie ukryta jest papierosowa kontrabanda.

– W dachu, podłodze, drzwiach oraz ściankach bocznych pojazdu mundurowi znaleźli łącznie 18,5 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy – mówi Maciej Czarnecki z zespołu prasowego IAS w Białymstoku.

Przemyt papierosów
Przemyt papierosów  Fot. IAS w Białymstoku

Przeciwko kierowcy funkcjonariusze KAS wszczęli sprawę karną skarbową rekwirując nielegalny towar oraz samochód przystosowany do przewozu kontrabandy.

Przemytnik za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna.

Przemyt papierosów
Przemyt papierosów  Fot. IAS w Białymstoku

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem