Jedenaście tysięcy paczek papierosów pochodzących z przemytu przechwycili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Łomży. Kontrabanda ukryta była w piwnicy, do której wejście prowadziło przez ogród i zamaskowane było kamieniami i kostką brukową.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Mundurowi ze Służby Celno-Skarbowej z Łomży skontrolowali prywatną posesję w jednej ze wsi w powiecie ostrowskim (województwo mazowieckie). Jak informuje młodszy aspirant Maciej Czarnecki zespołu prasowego Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku:

– Wcześniejsza analiza oraz wnikliwe ustalenia funkcjonariuszy pozwoliły na zatrzymanie na jej terenie 50-letniego mężczyzny trudniącego się obrotem tytoniową kontrabandą. Podczas przeszukania posesji kontrolujący znaleźli niemal 11 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ukrytych w piwnicy, do której jedyne wejście prowadziło przez ogród i zamaskowane było kamieniami i kostką brukową. Gdyby nielegalny towar trafił na czarny rynek, Skarb Państwa poniósłby straty w wysokości około 250 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconych należności celno-podatkowych.

Przemyt papierosów
Przemyt papierosów  Materiały Podlaskiej Izby Celnej

Funkcjonariusze KAS wszczęli przeciwko właścicielowi posesji sprawę karną skarbową. Mężczyzna, który teraz odpowie przed sądem, oprócz przepadku papierosów musi liczyć się z wysoką grzywną.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem