Funkcjonariusze podlaskiej KAS z przejścia granicznego w Bobrownikach udaremnili przemyt 420 tys. sztuk papierosów. Kontrabanda ukryta była w specjalnie przygotowanych płytach meblowych ze sklejki oraz drewnianych parapetach, które przewożone były w polskiej ciężarówce.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Funkcjonariusze KAS z przejścia granicznego w Bobrownikach szczegółowo skontrolowali ciężarówkę wiozącą z Rosji transport elementów drewnianych. Podczas sprawdzania ładunku mundurowi odkryli, że wewnątrz specjalnie spreparowanych płyt ze sklejki oraz w parapetach z drewna ukryta jest papierosowa kontrabanda.

Przemyt papierosów
Przemyt papierosów  Fot. IAS Białystok

Rozładunek, dokładne sprawdzenie każdego drewnianego elementu oraz przeliczenie ujawnionej kontrabandy trwało blisko 2 doby.

– Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 21 tys. paczek przemycanych papierosów. Gdyby nielegalny towar trafił na czarny rynek w Polsce, Skarb Państwa poniósłby straty w wysokości ok. 480 tys. złotych – mówi Maciej Czarnecki z zespołu prasowego IAS w Białymstoku.

W sprawie przemytu wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. 27-letni Białorusin – kierowca ciężarówki – został przesłuchany w charakterze świadka. Nielegalny towar trafił do magazynu, a pojazd na parking Oddziału Celnego w Bobrownikach. Aktualnie mundurowi ze Służby Celno – Skarbowej ustalają skąd pochodziła kontrabanda i gdzie faktycznie miała trafić.

Przemyt papierosów
Przemyt papierosów  Fot. IAS Białystok

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem