Zagrali już historie Frankensteina, a w piątek (7.07) o godz. 20, za darmo, zapraszają na oniryczny spektakl o tajemniczym młynie. W teatralnej stodole Solniki 44 Grupa Coincidentia zaprezentują spektakl "Krabat".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Siedlisko Kultury 44 to ośrodek teatralny w nietypowej przestrzeni w leśnej głuszy pod Zabłudowem, około 20 km od Białegostoku. Stworzony przez znakomitą Grupę Coincidentia – dwójkę świetnych aktorów – Dagmarę Sowę i Pawła Chomczyka, duet teatralny i życiowy. W swojej stodole grają sami, zapraszają też przyjaciół i mistrzów.

W ub.r. dzięki grantom byli w stanie nie tylko podarować widzom spektakle za darmo, to jeszcze tych, którzy nie mieli środka własnego transportu – dowozili na nie autokarem, a po przedstawieniu odwozili z powrotem. W tym roku nie są w stanie już zapewnić transportu, ale spektakle nadal są darmowe.

Solniki 44. Zapamiętajcie ten adres. Grupa Coincidentia i teatr w lesie

Wystarczy tylko wcześniej na facebooku Solniki 44 zarezerwować mailem wejściówki (info.solniki44@gmail.com; w treści wiadomości należy podać imiona i nazwiska przyjeżdżających osób). Mapka z instrukcjami dojazdu znajduje się na stronie: facebook.com/solniki44/

Tajemnice młyna

Spektakl Krabat zobaczyć można w ramach projektu „Biotopia – międzynarodowa sesja artystów w Siedlisku Kultury Solniki 44". Rozpocznie się w piątek o godz. 20.

Przedstawienie przygotowane we współpracy z niemieckim Figurenthater Wilde &Vogel to historia sieroty, trafiającego do tajemniczego młyna, którego właściciel okazuje się czarnoksiężnikiem. Całą tę historię twórcy spektaklu opowiadają tak magicznie, że nie sposób nie poddać się wrażeniu, że i scena, i widownia, stają się nierzeczywiste, zawieszone w bezczasie, dryfują gdzieś w próżni. Niczego wokół już nie ma – tylko tajemniczy młyn.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Roman Imielski poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem