6 lipca do Białegostoku dotrze Jakub Kacprzak z Radomska, inicjator akcji "60 dni - 60 maratonów - 60 walk". Od 26 czerwca biegnie wokół Polski - z Gdańska do Gdańska.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Kuba chce w ciągu dwóch najbliższych miesięcy przebiec w sumie 2 500 km i odbyć 60 walk bokserskich. Wszystko w charytatywnym celu.

Jakub, realizując swoją sportową pasję, organizuje bowiem zbiórkę pieniędzy na rehabilitację swojego kolegi, także radomszczanina, Rafała Garbaciaka. W tej sposób wspiera akcję „Rafał staje na nogi".

Akcja Jakuba Kacprzaka
Akcja Jakuba Kacprzaka  Materiały prasowe

Jest to piękny gest i niezwykły wyczyn 24-letniego studenta, sportowca i społecznika. Za nim pierwszy tydzień walki, symbolizującej walkę Rafała – o zdrowie. Akcja nabiera rozpędu, a Kuba spotyka się na swoim szlaku z wieloma gestami poparcia i solidarności. Nie wie jeszcze dokładnie, czy będzie miał możliwość zawalczenia w Białymstoku na ringu bokserskim i spotkania się z mieszkańcami miasta, ale zachęca do śledzenia jego profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/walkazycia60/

Akcja Jakuba Kacprzaka
Akcja Jakuba Kacprzaka  Materiały prasowe

- Gorąco zachęcamy każdą chętną osobę do przyłączenia się do maratonu, w którym biegnie Kuba. A można to zrobić poprzez wpłacanie darowizn na konto – dodają organizatorzy akcji.

Akcja Jakuba Kacprzaka
Akcja Jakuba Kacprzaka  Materiały prasowe

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem