44 uczestników z 15 krajów weźmie udział w Letniej Szkole Języka i Kultury Polskiej dla cudzoziemców, jaka w środę (5.07) rozpocznie się na Uniwersytecie w Białymstoku. Będzie to czwarty taki kurs dla obcokrajowców na białostockiej uczelni.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Po raz trzeci organizuje go Szkoła Języka i Kultury Polskiej POLLANDO działająca od 2013 r. przy Wydziale Filologicznym UwB.

Tym razem do Białegostoku przyjedzie 44 stypendystów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wyróżniających się studentów lektoratów i polonistyk zagranicznych ośrodków akademickich. Uniwersytet będzie gościć studentów z Bułgarii, Chin, Chorwacji, Egiptu, Gruzji, Indii, Kazachstanu, Maroka, Mołdawii, Niemiec, Rosji, Serbii, Słowacji, Turcji i Ukrainy.

Do 25 lipca będą oni poznawać polski język i polską kulturę.

Aby ubiegać się o przywilej organizacji szkoły, uczelnia musiała przygotować atrakcyjny program zajęć dydaktycznych i kulturalnych. Uczestnicy białostockiej letniej szkoły mają w planie łącznie 90 godzin lektoratów, ćwiczeń i wykładów z języka polskiego oraz wiedzy o Polsce. Wezmą też udział m.in. w warsztatach dziennikarskich i tanecznych, wybiorą się na spektakl teatralny i film, a także zwiedzą Białystok, Supraśl i Białowieżę.

Każdy uczestnik Letniej Szkoły Języka i Kultury Polskiej dla cudzoziemców otrzyma świadectwo ukończenia kursu dokształcającego prowadzonego przez Uniwersytet w Białymstoku oraz pamiątkowy certyfikat. Przedsięwzięcie odbywa się pod patronatem JM Rektora UwB i Prezydenta Miasta Białegostoku, a patronatem medialnym objęło je Polskie Radio Białystok.

Na organizację kursu Uniwersytet w Białymstoku otrzymał z MNiSW ponad 34 tys. zł. Osobą odpowiedzialną merytorycznie za Letnią Szkołę Języka i Kultury Polskiej dla cudzoziemców jest dr hab. Elżbieta Awramiuk, prof. UwB, kierownik SJiKP POLLANDO.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem