Okr庵造 st馧 dotycz帷y sytuacji w Puszczy Bia這wieskiej i programu rozwoju samorz康闚 le膨cych na jej terenie organizuje w Bia造mstoku podlaska Platforma Obywatelska w ramach debat jej Klubu Obywatelskiego.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zgodnie z zamierzeniami organizatorów, okrągły stół ma pozwolić na wymianę poglądów na temat obecnej sytuacji w Puszczy Białowieskiej, na poznanie opinii wszystkich stron tego konfliktu.

Merytoryczne argumenty

Członek podlaskiej PO Hubert Ścisło zapowiada:

– Zadaniem, jakie stoi przed nami jako organizatorami tego okrągłego stołu jest zachowanie bezstronności, czyli nie będziemy szukać prostych rozwiązań, nie będziemy stawiać jakichkolwiek tez. Przyświeca nam stworzenie pewnego rodzaju atmosfery do swobodnej wymiany myśli, poglądów i argumentów, którymi podzieli się każda z zainteresowanych stron. Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu każdy będzie mógł wyrobić sobie zdanie na podstawie merytorycznych, konkretnych argumentów wypowiedzianych przez ekspertów reprezentujących różne środowiska.

Mateusz Gutowski, działacz PO z Białowieży nie kryje, że marzeniem organizatorów byłoby, aby w czasie spotkania udało się w sprawie puszczy wypracować konsensus, stąd takie szerokie spektrum zaproszonych gości do debaty.

W drodze do konsensusu

Gośćmi spotkania będą: Marek Konarzewski – profesor nauk biologicznych, pracownik naukowy Uniwersytetu w Białymstoku, członek korespondent Polskiej Akademii Nauk; Włodzimierz Pietroczuk – radny sejmiku podlaskiego (SLD), były starosta hajnowski; Andrzej Skiepko – zastępca burmistrza Hajnówki; Adam Bohdan – biolog, przedstawiciel Fundacji Dzika Polska, aktywny uczestnik ostatnich protestów w puszczy; Sławomir Droń – mieszkaniec Białowieży, prowadzący tu gospodarstwo agroturystyczne i wypożyczalnię rowerów, przedstawiciel Koalicji dla Puszczy i Ludzi oraz Andrzej Gołembiewski – zastępca dyrektora RDLP w Białymstoku ds. rozwoju.

– Zapraszamy również wszystkich mieszkańców i samorządowców powiatu hajnowskiego. Uważamy, że zamiast eskalować konflikt warto usiąść i – mimo różnych zdań – spróbować wypracować takie porozumienie, jakie zadowoli wszystkich. Jako mieszkaniec Białowieży głęboko wierzę, że jest to możliwe – przekonuje Mateusz Gutowski.

Hubert Ścisło dodaje:

– Mamy nadzieję, że idea okrągłego stołu, którą proponujemy, przybliży nas do wypracowania pewnego rodzaju rozwiązań, które będą satysfakcjonujące dla wszystkich środowisk.

Debata odbędzie się w najbliższy wtorek (4. 07). Początek o godzinie 17.30 w Spodkach (ul. Św. Rocha 14).

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jaros豉w Kurski poleca
Wi璚ej
  Komentarze
  Zaloguj si
  Chcesz do陰czy do dyskusji? Zosta naszym prenumeratorem
  Do陰cz do dyskusjiA gdzie s profesorowie SGGW,kt鏎zy lata badali P.B. Hilszcza雟ki,Brzeziecki itd.
  ju ocenia貫(a)
  0
  0