Już 1 lipca dzieci, które odwiedzą wraz z opiekunami Centrum Handlowe Auchan Hetmańska, będą mogły przekazać książki swoim rówieśnikom z domów dziecka i oddziałów szpitalnych. 2 lipca podobna okazja będzie w Auchan Produkcyjna.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Każde dziecko ma w swojej biblioteczce książki, do których od dawna nie zaglądało. Ich okładki strzegą ciekawych historii, a te mogłyby jeszcze dać radość innym maluchom. Warto je przekazać dzieciom, które na co dzień mieszkają w domach dziecka lub przebywają na szpitalnych oddziałach dziecięcych.

Dając niepotrzebnym książkom drugie życie, najmłodsi mogą pomóc swym rówieśnikom zapomnieć – choć na chwilę – o smutkach i problemach. Dzięki takim gestom, mali darczyńcy uczą się także cennej sztuki empatii i dzielenia się z osobami, które potrzebują pomocy i wsparcia.

Już 1 lipca w ramach akcji pt. „Podzielmy się książkami” w Centrum Handlowym Auchan Hetmańska odbędzie się charytatywna zbiórka książek. 2 lipca taka sama możliwość i atrakcje będą w Centrum Handlowym Auchan Produkcyjna. Dzieci będą mogły przekazać swoje książki na cele społeczne na specjalnie zaaranżowanym stoisku wzorowanym na bibliotekę.

Na wszystkich małych gości czeka również moc atrakcji oraz drobne upominki. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w licznych grach i zabawach, podczas których poznają ciekawe przygody bohaterów literackich, nauczą się czytać ze zrozumieniem i zainteresowaniem oraz tworzyć własne opowiadania.

Ponadto dzieci będą mogły pomalować swoją buzię we wzory, które będą inspirowane wymyślonymi przez nie historiami, a każdy opiekun otrzyma zakładkę do książki z ciekawym cytatem.

Akcja „Podzielmy się książkami” oraz animacje będą trwały w ciągu obu dni od godziny 11 do 17. Udział w animacjach jest bezpłatny.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem