Dzięki rekordowej ilości drużyn, które wystartowały w tegorocznej sztafecie Electrum Ekiden, uda się przekazać więcej środków dla Fundacji Pomóż Im, prowadzącej Hospicjum dla Dzieci. Będzie to kwota powyżej 20 tys. zł.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W dniach 10-11 czerwca na świeżo wyremontowanym stadionie lekkoatletycznym przy ul. 11 Listopada 28 (posiadającym certyfikat IAAF), odbyła się sztafeta Electrum Ekiden dla dorosłych i po raz pierwszy w historii również dla dzieci. Tegoroczna edycja biegu była rekordowa pod każdym względem – informują organizatorzy.

W biegu głównym wystartowała imponująca liczba 203 (to o 22 więcej niż w 2016 roku) drużyn. Wśród drużyn znalazły się sztafety firmowe takich marek jak: Promotech, Rosti, Ikea, Akcess, Barter, Castorama, Infinity Group, ING Bank, Coca Cola, Electrum, Top Auto i ALEX.

Pozytywna energia najmłodszych

Po raz pierwszy w historii Electrum Ekiden wystartowała również sztafeta dzieci, w której wzięło udział 111 drużyn czteroosobowych. Rywalizacja najmłodszych wywołała falę pozytywnej energii, w którą zostali zaangażowani nie tylko sami uczestnicy, ale i rodzice startujących dzieci. To pierwsza tego typu inicjatywa dla dzieci w Polsce, która okazała się ogromnym sukcesem – limit miejsc został wyczerpany na dobrych kilka dni przed startem. Większość dzieci otrzymała w sobotę kolejną (drugą) naklejkę do swojej książeczki Super Biegacza. O co biega? Każde dziecko startując w biegach Fundacji Białystok Biega w 2017 roku otrzyma specjalną książeczkę, a na mecie każdego z biegów nalepkę. 3 różne nalepki to tytuł i specjalny medal SUPER BIEGACZA. Warto dodać, że kolejny bieg dla dzieci odbędzie się w Szelmencie 15 lipca – Hero Run Kids. Będzie to okazja to zebrania kolejnej nalepki do książeczki.

– Cieszymy się, że projekt Super Biegacza spotkał się z takim pozytywnym odzewem. Od zera stworzyliśmy projekt, który sprawił, że rodzice zaczęli mocniej dopingować swoje dzieci do aktywności, a same dzieci z niecierpliwością dopytują o kolejny bieg – powiedział Grzegorz Kuczyński, prezes Fundacji Białystok Biega.

Duch zespołu i niesienia pomocy

Dzięki rekordowej ilości drużyn, uda się przekazać więcej środków dla Fundacji Pomóż Im, prowadzącej Hospicjum dla Dzieci. Według wstępnych danych będzie to kwota powyżej 20 tys. zł.

– Zainteresowanie biegami sztafetowymi rośnie z roku na rok. Firmy zauważyły, że bieganie drużynowe jest znakomitym narzędziem do budowania ducha zespołu, a sam Ekiden to nic innego jak spotkanie integracyjne utrzymane w duchu zdrowego stylu życia i niesienia pomocy innym. Cieszy nas również zaangażowanie niektórych firm, które ustawiały na murawie stadionu namioty dla swoich pracowników i zaprzyjaźnionych biegaczy. Dzięki temu, z jednej strony pokazują się w bardzo dobrym świetle wobec biegaczy, z drugiej – pracownicy czują się dumni, że pracują i razem biegają, dla swojej firmy. Jak podsumuję w skrócie rekordową edycję Electrum Ekiden? To po prostu dwa dni sztafetowego biegania, dwa dni rodzinnego, zespołowego pikniku w dobrej atmosferze. Dawka pozytywnej energii, która z pewnością długo pozostanie między członkami drużyn – powiedział Grzegorz Kuczyński, prezes Fundacji Białystok Biega.

Kolejny Electrum Ekiden już 9-10 czerwca 2018. W nadchodzącej edycji zostaną zwiększone limity miejsc zarówno dla najmłodszych biegaczy.

Wyniki

Zwycięzcą 3. edycji Electrum Ekiden została drużyna OSTII (OŚRODEK SZKOLENIA TRENERÓW I INSTRUKTORÓW) z wynikiem 2:26:52. Warto zaznaczyć, iż OSTII poprawiło wynik zwycięzców z roku 2016.

Podium w kategorii generalnej:

1. OSTII (2:26:52)

2. 18. Pułk Rozpoznawczy (2:35:18)

3. Hajnówka Biega (2:44:59)

Klasyfikacja Drużyn Kobiecych:

1. Błyskawice (3:18:23)

2. Biegostok (3:18:40)

3. Gruba na bramkę (3:28:37)

Klasyfikacja Firmowa:

1. Bliska Team (2:53:39)

2. Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej (3:01:41)

3. CORAL (3:08:00)

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem