Ten artyku czytasz w ramach bezp豉tnego limitu

Jak poinformowała „Wyborczą” Urszula Mirończuk, rzeczniczka prezydenta Białegostoku, Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego jest w kontakcie ze służbami i na bieżąco monitoruje sytuację.

– Dotychczas na infolinię Urzędu Miejskiego, Straży Miejskiej oraz MCZK otrzymaliśmy kilkadziesiąt zgłoszeń dotyczących, m.in. zalanych posesji, piwnic i ulic. W odpowiedzi na zgłoszenia interwencje podjęła Straż Miejska. Do działania została także zaangażowana firma współpracująca z miastem, posiadająca sprzęt do odpompowywania wody – mówiła nam tuż przed godz. 15 prezydencka rzeczniczka.

Ulewa w BiałymstokuUlewa w Białymstoku Fot. AG

Problemy z przejazdem są na Branickiego i Miłosza. Podobnie jak kilka tygodni temu woda zbiera się przy rondzie. Kierowcy stoją tam w długim korku. Tak samo jest na Sikorskiego, czy Wasilkowskiej.

Na Kaczorowskiego przy Bema utworzyła się ogromna kałuża, zalany jest przystanek komunikacji miejskiej.

Zalana Stołeczna i parking urzędu marszałkowskiegoZalana Stołeczna i parking urzędu marszałkowskiego Fot. Andrzej Kłopotowski

Zalane już tradycyjnie są drogi osiedlowe przy ulicy Stołecznej. Kłopoty z dotarciem do samochodów mają pracownicy urzędu marszałkowskiego przy Wyszyńskiego. Parking jest pod wodą.

Zalana Stołeczna i parking urzędu marszałkowskiegoZalana Stołeczna i parking urzędu marszałkowskiego Fot. Andrzej Kłopotowski

W departamencie gospodarki komunalnej urzędu miejskiego uruchomiony został dyżur telefoniczny, gdzie zgłaszać można np. zalaną piwnicę czy powalone drzewo. Dyżur pod nr telefonu: 85 8696172 potrwa do godz. 18.

Przypadki wymagające interwencji i pomocy można też zgłaszać do Straży Miejskiej – tel. 986.

- Wszystkie jednostki Straży Pożarnej w mieście wypompowują wodę. Wspomagają nas ochotnicy z okolicznych miejscowości. Jest bardzo dużo zgłoszeń - mówi Paweł Ostrowski, rzecznik białostockich strażaków.

Czytaj ten tekst i setki innych dzi瘯i prenumeracie

Wybierz prenumerat, by czyta to, co Ci ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakuj帷e reporta瞠 i porady ekspert闚 w sprawach, kt鏎ymi 篡jemy na co dzie. Do tego magazyny o ksi捫kach, historii i teksty z medi闚 europejskich. Zrezygnowa mo瞠sz w ka盥ej chwili.